ابعاد تابلو اعلانات

تابلو اعلانات

تابلو اعلانات یک ابزار مهم برای کلاس های درس، سالن های کنفرانس، ادارات، مجتمع های آپارتمانی و غیره می باشد که به وسیله آن به راحتی اطلاع رسانی صورت می گیرد. در هنگام انتخاب تـابلو اعـلانات، توجبه به ابعاد تابلو اعلانات بسیار مهم است. در صورتی که مدیر یک شرکت هستید، انتخاب یک اندازه مناسب برای دفتر شما حائز اهمیت است. در صورت کوچک بودن تابلو اعلانات ، کارکنان قادر نخواهند بود از فاصله دور اعلانات را ببینند و در صورت بزرگ بودن بیش از اندازه، سایز آن با اندازه دفتر کار تناسب نخواهد داشت. ابعاد تابلو اعلانات به صورت بزرگ و یا کوچک در قیمت آن نیز متفاوت خواهد بود.

پیش از انتخاب تـابلو اعـلانات ابتدا باید هدف خود را مد نظر قرار دهید؛ به این معنی که قصد دارید چگونه از آن استفاده نمایید یا چه پوسترها و مطالبی را بر روی آنها قرار دهید. برای انتخاب مناسب ابعاد تابلو اعلانات حتما قسمتی از دیوار را که قرار است تابلو در آنجا نصب شود را اندازه بگیرید؛ به این ترتیب از اتلاف هزینه های خود جلوگیری می کنید. تـابلو اعـلانات در ابعاد و مدل های مختلفی تولید می شود و شما می توانید متناسب با محیط مورد نظر خود از آن ها استفاده کنید.

تابلو اعلانات

تابلو اعلانات مدارس

تابلو اعلانات از جمله نیازهای اساسی و اصلی برای مکان های شلوغ و پرتردد است. یکی از مکان هایی که به وفور از تـابلو اعـلانات استفاده می شود، مدارس است. تابلو اعلانات مدارس معمولا به صورت ساده و یا شیشه خور و قفل دار است. 

در تـابلو اعـلانات مدارس اخبار دانش آموزی و اطلاعیه های مهم در مورد تاریخ امتحانات، برگزاری کلاس ها، عدم تشکیل کلاس ها و غیره نصب می شوند تا همه افراد آن ها را مشاهده کنند و مطلع شوند.

تـابلو اعـلانات در مدارس می تواند باعث ایجاد نظم و جلوگیری از بد شکل شدن دیوار شود و دسترسی آسان و سریع دانش آموزان به مطالب را به دنبال خواهد داشت.

ابعاد تـابلو اعـلانات مدارس در اندازه ها و طرح های مختلفی عرضه می شود که مدیران می توانند بر طبق چیدمان و کاربرد های گوناگون ابلو اعلانات آن را سفارش دهند.

نصب این تابلو ها از سردرگمی افراد جلوگیری می کنند و موجب تسریع اطلاع رسانی و ایجاد آگاهی به به دانش آموزان می شوند.

قاب اعلانات

مهمترین مورد در تـابلو اعـلانات، قاب آن است. قاب تابلو اعلانات بسیار متنوع است و هر کس می تواند قاب مورد نظر خود را انتخاب کند. با اطلاع از ابعاد تابلو اعلانات می توانید سایز قاب تابلو را سفارش دهید تا برای شما آماده شود. قاب اعلانات می تواند از جنس چوب، آلومینیوم و غیره باشد. در قاب های جدید گوشه پلاستیکی به شکل کشویی داخل پروفیل آلومینیوم رفته و پس از آن به پروفیل پیچ می شود که ضمن زیبایی موجب دوام بالای تابلوی اعلانات می شود.

برخی از تابلوهای اعلانات از قلاب برای نصب روی دیوار برخوردار هستند و می توان از سوزن ته گرد و پونز برای نصب اوراق کاغذی، اطلاعیه ها، قبوض و غیره بر روی تابلوی اعلانات بهره گرفت.

تابلو اعلانات

خرید تـابلو اعـلانات

در خرید تابلو اعلانات باید نکات مختلفی را مد نظر قرار دهید تا پس از خرید با مشکلاتی نظیر اندازه نبودن، عدم کیفیت و نداشتن دوام لازم مواجه نشوید. ابعاد تـابلو اعـلانات، جنس مرغوب تابلو، قاب مناسب و غیره نکاتی هستند که در هنگام خرید تابلو اعلانات باید به آن توجه کنید. 

تولید کننده تابلو اعلانات

تابلوی اعلانات ساده سطحی است که به منظور نشان دادن اطلاعیه های مهم مورد استفاده قرار می گیرد. تابلوهای اعلانات در مکان های خاصی مانند دانشگاه‌ ها و مراکز خدماتی بیشتر به کار می رود. خوابگاه‌ ها، راهروها،لابی‌ ها و کیوسک های تبلیغاتی اماکنی هستند که معمولا از تابلو اعلانات برخوردار هستند که به شکل پراکنده نصب شده‌اند. برخی از تولید کننده ها تابلو اعلانات را با پارچه مخصوص ضد آب و فوم ضخیم تولید می کنند و بدنه آن نیز از جنس آلومینیوم اسکتروژن ضد خش است.

در حال حاضر تولیدکنندگان زیادی وجود دارند که در زمینه تولید تابلوی اعلانات فعالیت می کنند وانواع و ابعاد تـابلو اعـلانات مختلف را تولید می کنند. تولیدکننده تـابلو اعـلانات علاوه بر تابلو اعلانات بسیاری از وسایل آموزشی دیگر را نیز تولید می کند.

نحوه نصب قفل تابلو اعلانات

ابعاد تابلوی اعلانات با محیطی که قرار است تابلو نصب شود باید تناسب داشته باشد و سپس تابـلو اعـلانات قفل دار را بر روی دیوار نصب کنید. قفل این گونه تابلوها توسط کارخانه نصب می شود، اما شیشه به دلیل احتمال شکستگی به صورت جداگانه ارائه می گردد؛ پس از نصب تابلو بر روی دیوار شیشه ها را بر روی تابلو نصب کنید نخست اره قفل را روی یکی از شیشه ها بسته و سمت دیگر که سوراخ دستگیره قرار دارد، دستگیره بسته می شود، روی شیشه دوم نیز تنها دستگیره بسته می شود. اول (شیشه ای که اره قفل روی آن بسته شده) بالای شیشه را داخل شیار بالای تابلو قرار داده و سپس پائین شیشه را روی نوار های استخوانی سفید رنگ که در شیارهای پائینی قرار دارد، جای دهید و شیشه دوم را نیز به همین ترتیب جا بزنید و در پایان قفل را داخل اره گذاشته و تابلو را قفل کنید.

جمع بندی

امروزه در مکان های مختلف مانند مدارس، دانشگاه ها و غیره شاهد ازدحام جمعیت هستیم و اگر بخواهیم مطلبی را به اطلاع افراد در آن مکان برسانیم باید از تابلوی اعلانات استفاده کنیم. تابلو اعلانات می تواند در زمان کمتر به افراد زیادی اطلاعات لازم را انتقال دهد. برای هر مکانی که قصد نصب تابلوی اعلانات را دارید، ابعاد تابلو اعلانات را مد نظر قرار دهید.