قرقره بالابر

قرقره بالابر

در دوره ای زندگی می کنیم که به هر یک از ابزارآلات هر چند جزئی در ساخت ساختمان احتیاج داریم، یکی از این ابزارآلات که نیاز ما را برطرف می سازد انواع قرقره بالابر هستند. قرقره بالابر زنجیری میزان امنیتی که در زمان کاربرد ایجاد می کند بیش از 4 برابر ظرفیت اسمی آن است. فلکه ها به شکل خورشیدی طراحی شده اند تا کم ترین نیرو برای کشش متحمل شود. سیستم دو محوره همراه با دو غلتک راهنما روی آن کار گذاشته شده که به خوبی می توانند بارهای سنگین را انتقال دهند. زنجیر باری از جنس آلیاژ استیل در این قرقره استفاده شده که گرید آن 80 بوده و بر اساس استاندارد ایزو 3577 ساخته شده است. قلاب های بالا و پایین از جنس فولاد ساخته شده که به خاطر بار اضافه به آسانی خمیده می شود تا راجع به اضافه بار اخطار دهد. 

زنجیر گالوانیزه که روی آن تعبیه شده در اندازه های 3 و 6 متری موجود است و هم چنین از سیستم محافظت اضافه بار نیز بهره مند است. ارتفاع حمل استانداردی که برای آن ها تعریف شده است 3 متر می باشد. میزان وزنی که این نوع از قرقره ها قابلیت جابه جایی آن را دارند 2 تن است. قطر زنجیر باری که برای این قرقره در نظر گرفته شده است 8*24 سانتی متر می باشد. وزن خالص قرقره 16.2 کیلوگرم بیان شده است. 

قرقره بالابر

قیمت قرقره بالابر

ضرورت استفاده از قرقره های بالابر در عصر کنونی اجتناب ناپذیر است. این گونه از قرقره ها می توانند روند انتقال بار را تسهیل ببخشند. نوعی از قرقره های بالابر هستند که به آن ها قرقره دلفین گفته می شود. این نوع از قرقره ها بلبرینگ با سطح کیفی بالا داشته و پین فولادی مرغوبی روی آن کار گذاشته شده است. طول و عرض آن به ترتیب 80*250 میلی متر است که جنس بدنه آن از آلومینیوم می باشد. قیمت قرقره های بالابر به علت گوناگونی بسیار زیادی که دارند قابل بیان نیست اما برای دانستن قیمت هر یک از آن ها می توانید با کارشناسان محترم تماس بگیرید.  

قیمت قرقره صنعتی

از جمله قرقره های پرکاربردی که در صنایع گوناگون کاربرد دارد قرقره های صنعتی هستند. این قرقره ها به منظور جابه جایی وسایل با وزن خیلی زیاد مناسب هستند. ارتفاع این نوع قرقره 40 سانتی متر و طول آن 270 سانتی متر بوده و عرض آن 120 سانتی متر است. در حد 1.5 تن را می توانند جابه جا کنند. عرض دهانه قلاب در این قرقره 40 میلی متر بوده و وزن خالص آن 0.8 کیلوگرم است. 

قرقره بالابر برقی

قرقره های بالابر برقی یا وینچ برقی بسیار پر استفاده هستند. این کالا را می توان به دو حالت تک قلاب و دو قلاب نصب نمود. چنان چه به صورت تک قلاب به کار برده شوند ظرفیت بارکشی نصف و سرعت دو برابر خواهد شد و چنان چه به صورت دو قلاب برخلاف هم نصب گردد ظرفیت بارکشی بیشینه است و سرعت نصف خواهد شد.

 • به صورت کاملا خودکار بدون احتیاج به حمل دستی
 • تجهیز شده به سیم بکسل استیل نتاب
 • دارای توانایی کاربرد به شکل افقی و عمودی
 • دارای گیربکس توانمند فلزی
 • بالابر برقي قلاب و قرقره اضافی به منظور دوبل کردن بکسل دارد
 • دارای کنترلر بالا- پايين استوپ
 • دارای قابلیت استوپ تایم جمع شدن بکسل 
 • دارای یک سال ضمانت و 10 سال خدمات پس از فروش

نصب قرقره بالابر

همان طور که اطلاع دارید، بالابر های ساختمانی جزو ابزار و لوازم مورد نیاز در ساخت ساختمان و غیره است. بالابر ها دستگاه هایی هستند که کار آن ها با قرقره انجام می شود و دارای جزییات زیر هستند:

 • الکتروموتور
 • گیربکس
 • قرقره یا وینچ
 • سیم بکسل
 • جعبه بالابر
 • باکت
 • پایه ها
 • ریل

در دستگاه بالابر ساختمانی همگی این اجزا با همدیگر فعالیت دارند تا بار ها از طبقه های بالا به پایین و برخلاف آن منتقل شود. برای همه سازه های در حال ساخت، داشتن بالابر ساختمانی یک موضوع کاملا الزام آوری است. به منظور خرید بالا بر ساختمانی بایستی به نکات بسیار مهمی اهمیت داد که عدم رعایت آن ها ممکن است در جابه جایی بار مشکل ایجاد کند. گفتنی است که اجرای اصولی و ایمنی بالابر ساختمانی بسیار مهم است و تسامح در این رابطه می تواند به حوادث غیر قابل جبران و زیان های جانی و مالی منتج شود. اجرای بالابر های ساختمانی و همین طور چگونگی به کار بردن آن ها بسیار با اهمیت است و بایستی بر اساس اصول باشد و گرنه امکان دارد اتفاقات تلخی در کارگاه ساختمانی حاصل شود، بنابراین پیشنهاد می کنیم پیش از اجرای بالابر ساختمانی حتما راهنمای اجرای بالابر را به صورت کامل مطالعه کرده و بعدا دستگاه را راه اندازی کنید.

قرقره بالابر

خرید قرقره مرکب

مزیت قرقره های ثابت در این است که میزان آن همواره برابر یک است. همین طور این قرقره مانند اهرم نوع اول است. قرقره های متحرک آزادانه روی ریسمان انتقال پیدا می کنند. از آن جایی که دارای بازوی محرک (قطر چرخ) است همیشه دو برابر بازوی مقاوم (شعاع چرخ) است. برای خرید قرقره های مرکب می توانید با کارشناسان محترم تماس حاصل فرمایید. 

جمع بندی

به منظور تسهیل در امور جا به جایی مصالح و سایر اقلام می توان از انواع قرقره ها کمک گرفت. این قرقره ها هر یک جنس مخصوصی دارند و قابل رقابت با همدیگر هستند. باید با توجه به مشخصات هر یک از قرقره ها، قرقره ای که را که در نظر دارید تهیه کنید، زیرا هر کدام از آن ها وزن مشخصی را می توانند منتقل کنند.