چراغ راهنمایی در ژاپن

چراغ راهنمایی در ژاپن آبی

رنگ سبز چراغ راهنمایی در ژاپن دارای رگه ی آبی می باشد و رنگ سبز آبی توسط راهنماهای ایمنی جاده مورد استفاده قرار می گیرد و برخلاف تصور برخی از افراد که این موضوع را یک خیال یا خطای دید می پندارند درست عین حقیقت است.  زیبایی و زرق و برق و مکان های دیدنی خیابان های ژاپن به اندازه ای می باشد که در صورت نداشتن چشم تیزبین قادر به تشخیص یک مورد غیرعادی در چراغ های راهنمایی آنها نخواهید بود. در همه کشورهای جهان رنگ سبز حرکت را نشان می دهند، در حالی که رنگ قرمز به این معنی توقف کردن در هنگام رانندگی می باشد و این قانون توسط تعداد زیادی از کشور هم به تصویب رسیده است. اما، رنگ سبز آبی چراغ راهنمایی در ژاپن نشان داده  که این قانون برای دولت ژاپن هیچ اهمیتی نداشته و نسبت به آن بی توجه می باشد.

چراغ راهنمایی در ژاپن

علت آبی بودن چراغ سبز راهنمایی در ژاپن

در کشور ژاپن ترافیک جاده ای به عنوان کاری سخت و دشوار به شمار می آید صرف نظر از اینکه خیابان های آن بسیار باریک هستند و در برخی موارد بدون اینکه هشداری را اعلام کنند به پایان خواهند رسید. همچنین می بایست به اصول نامعین عادت کرد که در مناسبت هایی از جمله جشن ملی متداول می باشند. به هر حال سبز بودن رنگ چراغ راهنمایی در ژاپن به عنوان یک موضوع متفاوت می باشد و در این کشور به چراغی که رنگ آبی دارد چراغ راهنمایی سبز گفته می شود. از آنجایی که مردم کشور ژاپن سه رنگ قرمز و زرد و آبی را در نقاشی های خود سه رنگ اصلی محسوب کردند به همین جهت چراغ های راهنمایی نیز توانسته اند به جای رنگ سبز آبی شوند که در صورت ماندن در پشت چراغ قرمز نباید انتظار سبز شدن آن را داشته باشید. 

چراغ راهنمایی در ژاپن عابر پیاده

نحوه طراحی چراغ های راهنمایی در کشور ژاپن

چراغ راهنمایی در ژاپن به گونه ای طراحی شده است که برای هر یک از رنگ ها چراغ نحوه عملکرد آن را درست به شکل اشعه در برابر دید رانندگان به نمایش درمی آید. هنگامی که چراغ قرمز روشن می شود اشعه روشن خواهد شد که نشان می دهد عابران پیاده حق تقدم دارند و می توانند عبور کنند. یکی از مسائلی که  باعث شده تا کشور ژاپن در دشوارترین موقعیت قرار گیرد این است چراغ سبز راهنمایی آن به رنگ آبی می باشد و به کار بردن رنگ آبی به طور مداوم به جای سبز برای زبان شناسان به یک مشکل تبدیل شد. در نهایت دولت ژاپن از آبی ترین دامنه رنگ سبز را برای چراغ های راهنمایی استفاده نمود تا علاوه بر سبز بودن از نظر فنی اگر باز هم آن را آبی خواندند  هیچ  مشکل خاصی رخ  ندهد.   

عادی بودن رنگ سبز آبی در شهرهای کشور ژاپن

ممکن است برای شما این سوال پیش آید که آیا سبز آبی بودن چراغ راهنمایی در ژاپن یک موضوع عادی یا عجیب است و باید بگوییم که در تمام شهرهای ژاپن اصلا عجیب نیست و برعکس کاملا معمول می باشد. با وجود اینکه مدرن ترین چراغ ایمنی راهنمایی در ژاپن به چراغ ال ای دی که رنگ آنها سبز روشن بوده مجهز یافته اند، اما همچنان به آن آبی می گویند و چراغ های سبز آبی سنتی را به راحتی و آسانی می توان در این کشور پیدا کرد. به طور کلی در فرهنگ کشور ما هم این مسئله قبلا اتفاق افتاده است و در حال حاضر تاجیک ها که برعکس ما در زمان به کار بردن کلمه کبود به رنگ آبی اشاره می کنیم منظور آنها از کبود رنگ سبز است.

چراغ راهنمایی در ژاپن آبی  

خرید چراغ راهنمایی رانندگی با قیمت مناسب

نصب کردن چراغ راهنمایی در ژاپن در معابری که پر تردد می باشند درست همانند هر کشور دیگری جزء نیازهای اصلی و مهم دولت ژاپن محسوب می شود تا با استفاده از آن کنترل ترافیک به بهترین شکل ممکن انجام گیرد و مانع رخ دادن حوادث ناگوار شود. امروزه بسیاری از مراکز فعال در زمینه عرضه و فروش انواع چراغ های راهنمایی رانندگی برای اینکه مشتریان خیلی راحت به محصول دسترسی داشته باشند کلیه کالاهای خود را به دو صورت حضوری و اینترنتی ارائه می دهند که انتخاب روش آنلاین بهترین گزینه خرید است. . خرید این چراغ از مراکزی که حجم بالای کالا را به فروش می رسانند باعث می شود تا قیمت آن تا حد قابل توجهی کاهش پیدا کند، زیرا هنگام خرید از این مراکز هیچ گونه واسطه ای بر سر راه شما قرار نمی گیرد و می توانید چراغ را با نرخ عمده تهیه نماید. 

چراغ راهنمایی در ژاپن بزرگ 

سخن پایانی

چراغ راهنمایی در ژاپن به رنگ سبز آبی می باشد و در صورتی که با اصول و قوانین چراغ های راهنمایی و رانندگی دولت ژاپن آشنا باشید و در این کشور پشت چراغ قرمز بمانید دیگر منتظر سبز شدن چراغ نخواهید ماند. چرا که می دانید در کلیه شهرهای ژاپن به رنگ سبز چراغ راهنمایی آبی گفته شود و اگر چه این موضوع از نظر ما کاملا عجیب است، اما برای مردم ژاپن عادی می باشد و برای آنها به معنای تکامل یافتن زبانشان است. به طور کلی نصب کردن چراغ راهنمایی در هر کشوری به منظور کنترل کردن ترافیک یک موضوع بسیار مهم به حساب می آید که نادیده گرفتن آن امکان پذیر نخواهد بود. علت سبز آبی بودن رنگ چراغ راهنمایی در ژاپن به این باز می گردد که مردم آن سه رنگ قرمز و زرد و آبی را به عنوان اصلی ترین رنگ ها در نقاشی های خود می دانند.