نحوه ساخت دستکش عایق برق

نحوه ساخت دستکش عایق برق

نحوه ساخت دستکش عایق برق به گونه ای میباشد که در برابر الکتریسیته مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می دهد و در دو نوع دستکش عایق برق فشار ضعیف و دستکش عایق برق فشار متوسط قرار می گیرند. دست ها به عنوان مهمترین عضوهای بدن به شمار می آیند که اگر وجود نداشته باشند قادر به انجام کارهای روزمره خود نخواهیم بود به همین جهت محافظت کردن از آنها در برابر حوادث غیر قابل پیش بینی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. اگر در کار خود با برق سروکار دارید به منظور جلوگیری از بروز خطر برق گرفتگی باید از دستکش عایق برق استفاده کنید و اگر قصد خرید بهترین نوع آن را دارید به خاطر داشته باشید که ویژگی ها و نحوه ساخت دستکش عایق برق میزان کیفیت و کارایی آن را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد.

ساختار دستکش عایق برق

معرفی دستکش عایق برق

دستکش عایق برق یکی از انواع دستکش های ایمنی می باشد که برای محافظت کردن دست و بدن در مقابل شوک های الکتریکی نمونه های مختلف سیم ها  وکابل ها و یا تجهیزات برقی مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر تولید کنندگان  طراحی و تولید دستکش های برق در انواع مختلف انجام می دهند و وظیفه همه آنها این است که از دست ها در برابر خطر برق گرفتگی و الکتریسیته محافظت کنند، نحوه ساخت دستکش عایق برق خوب به شکل اصولی و استانداردهای لازم می باشد. افرادی که با برق کار می کنند باید دستکش متناسب با نوع شغل و ولتاژی که با آن ارتباط دارند را به کار ببرند و خوب است بدانند که از دستکش های عایق برق باید به دور از نور مستقیم آفتاب هر شش ماه یک بار نیاز دارند تا به صورت الکتریکی مورد بررسی و آزمایش قرار گیرند. 

ویژگی های دستکش عایق برق

نحوه ساخت دستکش عایق برق به این صورت است که تولید کنندگان هنگام تولید آن از لاستیک طبیعی یا مصنوعی به روش فرو بردن قالب در درون مایع لاستیک و یا ورق لاستیکی را به کار می گیرند و همچنین رنگ سطح درونی و خارجی دستکش را با توجه به رنگ و سلیقه خود انتخاب می کنند. یکی دیگر از ویژگی های دستکش های عایق برق این است که به مچ مجهز می باشند و یا مدل آن ساق بلند است، علاوه براین قسمت پایانی گلوئی آن دارای یک حلقه با نوار مقاوم می باشد و از نظر ظاهری شکل آن مستقیم و یا به صورت خمیده است. نحوه ساخت دستکش عایق برق از نظر ابعاد با توجه به نیاز کاربران می باشد و برای تولید آن با کیفیت ترین و مرغوب ترین مواد را مورد استفاده قرار می گیرد تا از دست در مقابل تماس پرانرژی یا خطوط برق مراقبت نماید.

ساختار دستکش عایق برق

کار کردن با برق خطرات زیادی را به دنبال دارد که به وسیله دستکش های ضد برق امکان جلوگیری از خطرات و آسیب ها وجود دارد، چرا که نحوه ساخت دستکش عایق برق با کلیه استانداردهای ایمنی بین المللی و ملی تطابق دارد. از طرفی برای اینکه از دست ها در مقابل برق به خوبی محافظت کند به طور معمول با استفاده از دو لایه دستکش تولید می شود که لایه درونی آن دستکش عایق لاستیکی بوده و تقسیم بندی آن با توجه به نوع ولتاژ و محافظت ارائه داده شده توسط آن انجام می گیرد. دستکش محافظ چرمی به عنوان لایه بیرونی دستکش عایق برق به شمار می آید که روی دستکش عایق لاستیکی را به طور کامل می پوشاند، لازم به ذکر است که دستکش محافظ چرمی در مقابل بریدگی و سوراخ شدگی مقاومت بسیار بالایی دارد.

دستکش عایق برق

  مهمترین نکات قبل از خرید دستکش عایق برق

یکی از مهمترین نکاتی که باید قبل از خرید دستکش عایق برق مورد توجه قرار دهید این است که از تولید شدن آن با توجه به استانداردهای بین المللی اطمینان حاصل کنید و همچنین توجه کنید که نحوه ساخت دستکش عایق برق متناسب با ولتاژ کاری شما باشد. اندازه دستکشی که انتخاب می کنید باید مناسب باشد تا در حین کار شما را با مشکل مواجه نکرده و دست شما در آن احساس راحتی کند عدم انتخاب سایز مناسب دستکش باعث می شود تا کارها را با تمرکز انجام ندهید.  یکی دیگر از نکات جدی گرفتن آزمایش و تست دستکش می باشد و از خرید دستکش هایی که با استاندارد های ایمنی مطابقت ندارند اجتناب نمایید همچنین در صورتی که کار شما ایجاب می کند تا از تیر برق بالا بروید برای محافظت از دست های خود دستکش های با پشت برزنت را انتخاب کنید.

سخن پایانی

نحوه ساخت دستکش عایق برق بر میزان کیفیت و مقاومت آن تاثیر بسیار زیادی می گذارد و در صورتی که این دستکش با توجه به استانداردهای لازم انجام شود از دست های کاربران در برابر الکتریسیته به بهترین شکل ممکن محافظت می کند. اگر جزء آن دسته از افرادی می باشید که در حرفه خود با برق سروکار دارید قبل از اقدام به کار حتما باید برای تهیه دستکش عایق برق با کیفیت و مناسب اقدام نمایید تا بتوانید از بروز خطر برق گرفتگی جلوگیری نمایید. امروزه مراکز تولیدی به منظور جلب رضایت کاربران این دستکش را با استفاده از فناوری به روز دنیا و تجهیزات مدرن و پیشرفته می سازند و به بازار عرضه می کنند و باید بدانید که نحوه ساخت دستکش عایق برق و فناوری به کار رفته در زمان تولید آن میزان قیمت آن را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار می دهند.