مدت زمان استفاده از ماسک فیلتردار

مدت زمان استفاده از ماسک فیلتردار را شما باید یک امر مهم در نظر بگیرید؛ چراکه استفاده از انواع ماسک های فیلتردار امروزه خصوصا با شرایط حال حاضر یک امر ضروری به شمار می آید و اگر حتی مسأله وجود ویروس خاصی مطرح نباشد در شهرهای بزرگ تر استفاده از ماسک فیلتر دار بسیار توصیه می شود به این دلیل که بسیاری از افراد به خاطر آب و هوای بسیار آلوده با انواع بیماری ریوی رو به رو می شوند.مدت زمان استفاده از ماسک فیلتردار

 آشنایی با مدت زمان استفاده از ماسک فیلتردار باعث می شود تا افراد بتوانند از استاندارد اصلی ماسک به نحو احسن استفاده کنند و بدون هیچ مشکل و آسیب خاصی در زمانی که دیگر ماسک بازدهی ندارد آن را کنار بگذارند؛ چرا که بسیاری از ماسک های فیلتردار دارای تاریخ مصرف خاصی هستند. چنانچه به تاریخ مصرف ماسک توجهی نکنید احتمال بروز آسیب دیگری نیز به سادگی وجود دارد.

شرایط استفاده از ماسک فیلتردار

مدت زمان استفاده از ماسک فیلتردار حدود ۸ ساعت به صورت استاندارد برآورد می شود و بعد از ۸ ساعت شما اصولا دیگر نمی توانید به عمر مفید آن توجه کنید. به هر حال استفاده مجدد بعد از ۸ ساعت چندان کار معقولانه ای نیست. باید سعی کنید بعد از هربار برداشتن ماسک دستان خود را کاملا شسته و ماسک فیلتر دار را در سطح زباله قرار دهید.

البته شما باید این نکته را نیز به خاطر بسپارید که مدت زمان استفاده از ماسک فیلتردار به شرایط محیطی آن مربوط است؛ چرا که انواع باکتری در انواع محیط به شکل خاصی می‌تواند منتشر گردد. فیلتر ماسک از انواع آلاینده ها به سادگی جلوگیری می کند. اصولا وابسته به جنس و نوع ماسک و همچنین تعداد لایه کیفیت ماسک مشخص می شود و شما باید مدت زمان متفاوتی را برای هر کدام در نظر بگیرید.

مدت زمان استفاده از ماسک فیلتردار  وابسته به شرایط محیطی

شما زمانی که در انواع محیط آلوده قرار می‌گیرید باید سعی کنید از ماسک های فیلتردار استفاده کنید؛ چرا که این ماسک ها ساختاری دارند که شما قادر باشید در مقابل انواع ویروس و عفونت از سلامتی خود دفاع کنید و باعث تصفیه هوای تنفسی می گردد. فرایندی که بسیار مد نظر قرار می‌گیرد با توجه به مدت زمان استفاده از ماسک فیلتردار است؛ زیرا اکثر مردم ماسک را یک وسیله کاملا موقت می شناسند که از لحاظ بهداشتی استفاده مداوم از آن به هیچ عنوان به صرفه نیست.  

همان گونه که در ابتدای مقاله به این موضوع اشاره شد، شما بهتر است با توجه به محیطی که در آن قرار دارید برای جلوگیری از انواع آلاینده و باکتری به استفاده از ماسک فیلتر دار با توجه به شرایط خاصی که آن قرار دارید بپردازید.  امروزه خرید این نوع ماسک ها بسیار رایج شده است پس استاندارد متفاوتی را برای ساخت آن در نظر می گیرند.

مزیت لایه ای بودن ماسک فیلتردار

با توجه به اینکه بسیاری از ماسک های فیلتردار اصولا به صورت لایه ای مورد استفاده قرار می گیرند شما قادر هستید مدت زمان استفاده از ماسک فیلتردار را نسبت به دیگر ماسک ها مقداری طولانی تر در نظر بگیرید. معمولا به خاطر پوشش دهی فوق العاده دهان و بینی به واسطه استفاده از ماسک فیلتر دار امروزه این ماسک ها رواج بیشتری پیدا کرده اند. آن گونه که به این مسئله اشاره شده است، شما یک عمر ۸ و برخی عنوان می‌کنند تا ۱۲ ساعت را می توانید برای مدت زمان استفاده از ماسک فیلتردار مدنظر داشته باشید که وابسته به شرایط محیطی این ممکن است ساعت ها کاملا متغیر باشد. به هر حالا با رایج شدن استفاده از انواع ماسک، ماسک های فیلتردار نسبت به دیگر ماسک ها کاربرد بیشتر و البته کیفیت بالاتری را به خود اختصاص داده اند.

زمان استفاده از ماسک فیلتردار

ماسک فیلتر دار یک تصفیه کننده عالی هوا

مدت زمان استفاده از ماسک فیلتردار همیشه با توجه به عملکرد محیط برآورد می شود و به همین دلیل شما باید به این نکته توجه داشته باشید که جنس ماسکی که استفاده می کنید با توجه به تعداد لایه آن صددرصد متفاوت است و تاثیر متفاوتی را می توان انتظار داشت.

نمی توان مدت زمان استفاده از ماسک تنفسی را تنها در یک زمان خاص مشخص کرد. به خاطر هوای بازدم دهان و بینی شما در فضای داخلی ماسک هیچ گونه رطوبت خاصی را از این نوع تصفیه کننده هوا مشاهده نمی کنید. عبور آلاینده ها به راحتی در ماسک فیلتر دار احساس می شود و این گونه می توان این نوع ماسک را به عنوان بهترین محافظ در برابر انواع مواد حساسیت زا در نظر گرفت. انواع گرد و غبار، گرده گیاهان، محیط های آزمایشگاهی و ویروس های مختلف با استفاده از ماسک فیلتر دار به راحتی نابود می شوند.

سخن پایانی

ما در این مقاله به این موضوع اشاره کردیم که مدت زمان استفاده از ماسک فیلتردار وابسته به نوع شرایط محیطی، جنس ماسک و موارد اینچنینی برآورد می شود اما در حالت کلی، یک استاندارد 8 تا 12 ساعته را برای استفاده از این نوع ماسک ها تعیین نموده اند. باید توجه داشته باشید که عمدتا هر نوع ماسکی با توجه به جنس خود مورد استفاده قرار می گیرد و کیفیت خاصی را ارائه می دهد و ماسک فیلتر دار در گروه ماسک های لایه ای کیفیت بالایی را می تواند ارائه دهد، تنها باید در زمان خرید ماسک دقت بالایی داشته باشید تا بتوانید یک ماسک فیلتر دار با کیفیت، استاندار و البته بهداشتی را خریداری نمایید. امروزه خرید از فروشگاه آنلاین به صورت عمده می تواند راهکار مقرون به صرفه ای باشد.