ماسک نیم صورت مناسب چه فضایی است

ماسک نیم صورت مناسب چه فضایی است

ماسک نیم صورت مناسب چه فضایی است یکی از سوالات پرتکرار می باشد که برای بسیاری از کاربران پیش می آید، از نام ماسک نیم صورت می توان متوجه شد که تنها یک قسمتی از صورت با استفاده از این ماسک پوشیده می شود. این ماسک برای اینکه از دهان و بینی محافظت کند هوایی که در فضا وجود دارد را به شکل دم به درون ریه ها ارسال می کند، جلوگیری از وارد شدن ذرات معلق در فضا به وسیله ماسک های معمولی نیز امکان پذیر می باشد. ولی باید بدانید که ماسک های نیم صورت دارای ویژگی هایی می باشد که آنها را نمی توان در یک ماسک ساده پیدا کرد و بر روی آنها فیلترهایی وجود دارد که مانع ورود مواد مضر می شوند، در ادامه مطلب قصد داریم به طور جامع بگوییم که ماسک نیم صورت مناسب چه فضایی است. 

ماسک نیم صورت مناسب چه فضایی است

معرفی ماسک نیمه صورت

قبل از اینکه بدانید که ماسک نیم صورت برای چه فضایی مناسب است بهتر است که ابتدا با این نوع ماسک به طور دقیق آشنا شوید، ماسک نیمه صورت یکی از انواع ماسک های تنفس شیمیایی می باشد که دهان و بینی را پوشانده و از این طریق گازهای گوناگون شیمیایی را تصفیه می کند. البته باید بدانید که ماسک این کار را به وسیله فیلتر شیمیایی انجام می دهد، چرا که خود ماسک به خودی خود و بدون استفاده از فیلتر قادر به انجام دادن کار مثبت خاصی نخواهد بود. برای طراحی و تولید بدنه کالا یک نوع پلیمر مورد استفاده قرار می گیرد که TPE نام دارد. جنس این پلیمر از لطافت بسیار زیاد و همچنین انعطاف پذیری برخوردار می باشد و ارتباط آن با پوست صورت فوق العاده است و هنگامی که ماسک با فیلتر ترکیب می شود وزن بالایی نخواهد داشت.

موارد استفاده از ماسک نیمه صورت

این سوال ماسک نیم صورت مناسب چه فضایی است به طور مداوم برای کسانی پیش می آید که با ماسک نیمه صورت آشنایی دارند، همه افراد روزانه با انواع مواد شیمیایی سروکار دارند و کسانی که به حفظ سلامتی ریه و دستگاه تنفسی خود اهمیت می دهند از ماسک تنفسی شیمیایی استفاده می کنند. ماسک تنفسی در کلیه کارخانه های تولیدی و صنعتی که از ترکیبات شیمیایی استفاده می نمایند، حتی در منازل که برای نظافت مواد شوینده به کار گرفته می شود و این مواد به عنوان عامل به وجود آمدن مشکلات تنفسی به شمار می آیند به طور فراوان کاربرد دارد. در پاسخ به سوال ماسک نیم صورت مناسب چه فضایی است باید گفته شود که از این ماسک در مراکز فنی و چاپخانه ها که کارکنان همیشه با گاز و ذرات مواد رنگی و غیره چاپ کار می کنند استفاده می شود.  

مهمترین مزایای استفاده از ماسک نیم صورت

اکنون که می دانید ماسک نیم صورت مناسب چه فضایی است و در چه جاهایی مورد استفاده قرار می گیرد بد نیست که با مزایای به کارگیری آن نیز آشنا شوید و بدانید که چرا در بیشتر مکان ها از این ماسک استفاده می گردد. یکی از مهمترین مزایای ماسک کوچک بودن اندازه آن است. مزیت برخوردار بودن آن از این ویژگی باعث می شود تا با محافظ های چشم و عملکرد آنها در کاهش دادن برخورد مواد با صورت تداخل پیدا نکند و همین در محیط هایی که گرم و مرطوب می باشد احساس راحتی و آسایش بسیار زیادی را فراهم می کند. ماسک نیم صورت تک فیلتره نسبت به ماسک های دو فیلتره از نظر اقتصادی مقرون به صرفه بوده و دارایی کارایی موثر می باشد و هنگامی که کاربر می خواهد نظافت ماسک را انجام دهد قطعات آن به راحتی و آسانی باز می شوند.

ماسک نیم صورت مشکی

بیشترین کاربرد ماسک نیم صورت

در بخش قبلی توضیح دادیم که ماسک نیم صورت مناسب چه فضایی است، از این ماسک ها به طور فراوان در محیط های آزمایشگاهی استفاده می شود که به شکل تک فیتر و دو فیلتر به بازار عرضه می گردند. لازم به ذکر است که مورد استفاده قرار دادن ماسک های نیم  صورت به همراه عینک آزمایشگاهی به طور همزمان امکان پذیر می باشد تا مانع آسیب دیدن چشم ها در برابر مواد شیمیایی موجود در محیط کار شود. میزان قیمت آنها در مقایسه با مدل تمام صورت پایین تر می باشد و تنها به مدت 5 سال می توان از آنها استفاده کرد و تولید ماسک نیم صورت با دو جنس پلاستیک فشرده و سیلیکون انجام می گیرد. در صورتی که در آزمایشگاه مشغول به کار هستید انتخاب این عینک برای محافظت از چشم ها بهترین گزینه است.

سخن پایانی

در این مطلب توضیح داده شد که ماسک نیم صورت مناسب چه فضایی است و بیشتر در چه مکان هایی مورد استفاده قرار می گیرد و از آنجایی که این محصول از ویژگی های منحصر به فرد و مزایای فراوان برخوردار می باشد به عنوان یکی از ماسک های شیمیایی پرکاربرد به شمار می آید. طراحی و ساخت ماسک نیم صورت به گونه ای بوده که به راحتی و آسانی می توان از آن استفاده کرد و در صورت نیاز به نظافت کاربران می توانند آن را خیلی راحت باز کرده و تمام قطعات آن را تمیز کنند و امکان استفاده از آن برای مقابله با آلودگی های شیمیایی در تمام صنایع وجود دارد. اگر نمی دانید که ماسک نیم صورت مناسب چه فضایی است باید بگوییم که برای فعالیت در شغل های سمپاشی، رنگ آمیزی، کشاورزی، باغبانی همچنین خدمات آزمایشگاهی و غیره می توان این محصول را به کار برد.