طرز استفاده از شیلد صورت

طرز استفاده از شیلد صورت ماه ایمن

شیلد صورت یکی از ابزارهایی است که ایمنی لازم را برای کاربران فراهم می کند. طرز استفاده از شیلد صورت بسیار آسان بوده و پس از گذاشتن بر روی سر می توانید در صورت متحرک بودن شیشه، شیشه آن را پایین بکشید. در مورد طرز استفاده از شیلد صورت باید بگوییم شیلد می بایست به سطح چانه یا پایین آن برسد. شیلد تقریباً بایستی از گوشه به سمت گوش ها برسد و نباید بین پیشانی و جلوی شیلد درزی وجود داشته باشد، مگر اینکه حفاظی روی شکاف گذاشته شود. وگرنه قطره ها قادرند از درز نفوذ کنند و روی صورت شما قرار بگیرند. باید توجه داشته باشید پس از استفاده سطح خارجی شیلد آلوده می شود و بهتر است دست های خود را پس از درآوردن شیلد بشویید  و از یک ضدعفونی کننده استفاده کنید. برای خارج کردن شیلد باید نوار پشت سر یا گوش بلند کرده و عینک یا سپر صورت را از پشت درآوردید.

طرز استفاده از شیلد صورت زنانه

کاربرد شیلد محافظ صورت

پس از آموختن طرز استفاده از شیلد صورت، بهتر است بدانیم در چه مکان هایی باید از شیلد استفاده کنیم.  استفاده از شیلد یا محافظ متحرک صورت برای مکان هایی مناسب است که احتمال انتقال بیماری و ویروس وجود دارد. در این اماکن می بایست مراقب پاشیدن ذرات ویروس و آلودگی باشید و از بینی، چشم‌ ها و دهان محافظت نمایید. از تماس دست ‌ها با این نقاط اجتناب کنید. در شرایط شیوع ویروس های مختلف، استفاده از شیلد متحرک محافظ برای کسانی که در محیط ‌های شلوغ و پر رفت و آمد مانند فروشگاه‌ ها و مراکز خرید، ادارات و بانک‌ ها فعالیت دارند و ار تباط نزدیکی با دیگران دارند، پیشنهاد می شود. همچنین شیلد صورت از تجهیزات مهم برای حفاظت و ایمنی در حین انجام عمل ‌های جراحی و یا کار در آزمایشگاه‌ ها محسوب می شود و از افراد در مقابل ترشح مستقیم ترکیبات شیمیایی و ترشحات عفونی محافظت می کنند.

نحوه استفاده از شیلد متحرک صورت

شیلد متحرک صورت را می توان شستشو نمود و برای دفعات بی شمار مورد استفاده قرار داد. همچنین ساختار سبک و انعطاف پذیر آن موجب می گردد تا کاربر دچار خستگی و فشار نشود و بتواند از آن برای مدت طولانی استفاده نماید. طرز استفاده از شیلد صورت متحرک به این صورت است که قابلیت حرکت به شکل بالارونده دارد به تعبیر دیگر می‌توان طلق نقاب را بدون برداشتن از سر، به سمت بالا و پایین تغییر حالت داد و به دلیل امکان تغییر سایز کش دور سر، هر کس می‌ تواند آن را متناسب با سر خود تنظیم نماید و قابلیت استفاده برای تمام سنین را دارد.

طرز استفاده از شیلد صورت

آموزش ساخت شیلد

اول یک طلق شفاف تهیه کنید و مربعی به اندازه طول و عرض صورت خود برش دهید برای مثال ۲۵ در ۲۵ یا هر اندازه ای که متناسب با صورتتان باشد. پس از آن به وسیله قیچی کنج ها آن را قیچی کنید. دو گوشه قسمت بالایی را به اندازه ۲ سانتی متر جلوتر و حدود ۲ سانتی متر پایین تر به وسیله پانچ سوراخ کنید. از درزگیرهایی که به صورت ابری هستند استفاده نمایید. بدین منظور فاصله بین دو سوراخ پانچ را اندازه گرفته و درزگیر را برش دهید. سپس به اندازه ۲ سانتی متر پایین تر از بالای طلق دقیقا از قسمت کنار سوراخ های پانچ درزگیر را چسب بزنید.

سپس از کش حدود ۲ سانتی متر به اندازه سرتان اندازه گرفته و از سمت بیرون سوراخ به سمت داخل سوراخ رد کنید و به وسیله دو منگنه به نحوی که سوزن های منگنه به سمت بیرون باشد، آن را محکم نمایید. بهتر است برای این کار از درزگیرهای مخصوص لوله استفاده نکنید، چون این درزگیرها بر روی قسمت پیشانی قرار می گیرد و  نباید موجب ناراحتی فرد شود. آموزش ساخت شیلد آسان بوده و با کمی دقت و یک طلق می توانید یک شیلد برای محافظت از صورت خود بسازید. طرز استفاده از شیلد راحت بوده و به خوبی روی صورت می نشیند.

نکات مهم در استفاده از شیلد صورت

طرز استفاده از شیلد برای محافظت از بدن در برابر بیماری ها و غیره مهم است. باید بدانید شیلد به تنهایی نمی تواند بدن شما را از ورود ویروس نگه دارد.

  • شیلد یکبار مصرف نبوده و می توانید بارها استفاده کنید، اما باید آن را بشویید.
  • استفاده از شیلد برای کسانی که به کرونا مبتلا شده اند و یا عطسه و سرفه دارند، توصیه نمی شود.
  • شیلد به تنهایی نمی تواند از کسانی که به صورت ردیفی می ‌نشینند، مانند مسافران اتوبوس محافظت کند.
  • شیلد زمانی تاثیرگذار است که اصول بهداشتی در حین گذاشتن و برداشتن شیلد رعایت شود.
  • در زمان استفاده از شیلد باید دستان خود را شستشو و ضدعفونی نمایید.

طرز استفاده از شیلد صورت آسان بوده و می ‌توانید بعد از ضد عفونی کردن مجدد آن را مورد استفاده قرار دهید. ویژگی خوب این این شیلدها این است که از چشم ها نیز محافظت می کنند. در صورت استفاده از ماسک و شیلد محافظ می توان تاثیربخشی آن را افزایش داد.

طرز استفاده از شیلد صورت پزشکی

جمع بندی

برای حفاظت از بدن و افزایش ایمنی در مقابل ذرات مضر و ویروس های مهلک علاه بر ماسک، شیلدهای حفاظتی نیز ساخته شده اند. طرز استفاده از شیلد صورت بسیار راحت است و کافی است آن را بر روی سر خود قرار دهید و متناسب با سر آن را تنظیم نمایید. طرز استفاده از شیلد صورت متحرک به این شکل است که شیلد را بر روی سر تنظیم نموده و و طلق آن را در محیط های شلوغ به سمت پایین بیاورید.