شیوه استفاده و نگهداری از دستکش ضد اسید

شیوه استفاده و نگهداری از دستکش ضد اسید

مطلع بودن از شیوه ی استفاده و نگهداری از دستکش ضد اسید باعث افزایش یافتن میزان طول عمر دستکش و همچنین صرفه جویی در هزینه ها برای خرید دوباره آن می شود. این دستکش دارای یک روکش پی وی سی می باشد و طراحی و تولید آن به گونه ای بوده که در مقابل مواد اسیدی، مواد قلیایی، مواد شیمیایی و بیولوژیکی مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می دهد. کیفیت و مقاومت بالا، شکل آناتومیک، ضد سائیدگی و سوراخ شدگی به عنوان مهمترین ویژگی های آن به شمار می آیند که برخوردار بودن آن از انعطاف پذیری بالا باعث می شود تا خستگی دست را به حداقل برساند. علاوه براین دانستن شیوه ی استفاده و نگهداری از دستکش ایمنی ضد اسید از تعریق دست جلوگیری کرده و موجب می شود تا دست در طول استفاده طولانی احساس راحتی بیشتری داشته باشد.

دلیل اهمیت استفاده از دستکش ضد اسید

ممکن است برای شما این سوال پیش آید که به کار گرفتن شیوه ی استفاده و نگهداری از دستکش ضد اسید چه اهمیتی دارد و چرا باید نسبت به این موضوع آگاه باشیم. در صورتی که در مقابل مواد شیمیایی با استفاده از این دستکش از دست های خود محافظت نکنید خیلی سریع صدمه می بیند و شما را از انجام فعالیت ها منع خواهد کرد. لازم به ذکر است که اگر مواد شیمیایی و سمی با استفاده از دست جا به جا شود یا اگر سطح پوست با یک ماده شیمیایی و یا سمی تماس پیدا کند باعث به وجود آمدن التهاب پوستی می شود. هر ساله تعداد زیادی از کارگران به دلیل اینکه از دستکش مناسب استفاده نمی کنند به دچر جراحات و آسیب های بسیار زیادی خواهند شد که تنها با پوشیدن دستکش اسیدی محافظت از دست ها به سهولت امکان پذیر می باشد.

شیوه استفاده و نگهداری از دستکش ضد اسید

نحوه انتخاب مناسب ترین دستکش ضد اسید

برای اینکه بتوانید بهترین شیوه ی استفاده و نگهداری از دستکش ضد اسید را مورد استفاده قرار دهید لازم است که یک سری نکات را درنظر داشته باشید که انتخاب نوع آن به عنوان یکی از مهمترین نکات به شمار می آید. دستکش هایی که برای مقاومت در مقابل مواد شیمیایی مناسب می باشند با توجه به نوع مواد و همین طور چگونگی کار و تماس با آنها از تنوع بالایی برخوردار هستند. خوب است بدانید که جنس مورد استفاده در تولید دستکش و میزان سایز آن پارامترهایی می باشد که نقش بسیار مهمی را در متمایز کردن دستکش ها از یکدیگر ایفا خواهند کرد و ممکن است دستکش انتخابی کارایی لازم را برای شما نداشته باشد. به طور کلی دستکش ضد اسید و روش مراقبت از آن را باید با توجه به ویژگی های شغل خود انتخاب نمایید.

بهترین شیوه استفاده و نگهداری از دستکش ضد اسید

همانطور که حساسیت به خرج دادن در انتخاب دستکش ضد اسید مناسب بسیار مهم است به کار گرفتن صحیح ترین شیوه ی استفاده و نگهداری از دستکش ضد اسید نیز اهمیت قابل توجهی دارد. اطمینان حاصل کنید که دستکش مواد شیمیایی یکبار مصرف و یا چند مصرف می باشد و از چندین بار مورد استفاده قرار دادن مدل های یک بار مصرف اجتناب نمایید. هرگز فراموش نکنید که هدف اصلی انتخاب شیوه ی استفاده و نگهداری از دستکش ضد اسید این است که از دست های خود محافظت کنید و همیشه باید نکات ایمنی و بهداشتی را رعایت کنید. همچنین قبل از پوشیدن دستکش آن را به طور دقیق مورد بررسی و ارزیابی قرار داده و و در صورت مشاهده هر گونه درز و ترک آن را دور بیندازید، چرا که مواد شیمیایی خیلی راحت حتی از کوچکترین درزها وارد دست شده و به آن آسیب می رسانند.

بهترین شیوه استفاده و نگهداری از دستکش ضد اسید

کاربرد دستکش های ضد اسید

تا به اینجا در مورد شیوه ی استفاده و نگهداری از دستکش ضد اسید صحبت کردیم و مواردی را ذکر کردیم که حتما باید آنها را هنگام انتخاب و به کار بردن دستکش مورد توجه قرار دهید و در این بخش قصد داریم به کاربردهای مهم آن اشاره کنیم. یکی از مهمترین کاربردهای محصول این است که برای کار کردن با حلال های صنعتی، در آزمایشگاه های شیمیایی، کارهای بیمارستانی و جهت جا به جایی کالا مورد استفاده قرار می گیرد و دلیل اصلی کاربردی بودن دستکش مزایای بیشمار آن می باشد. به عبارتی دیگر می توان گفت که فواید و ویژگی های منحصر به فرد این دستکش ها باعث شده است تا در موارد زیادی به کار گرفته شود که شامل مقاوم در برابر ساییدگی و عدم ایجاد بوی نامطبوع هنگام حالت چسبندگی پیدا کردن می شود.

جمع بندی
از آنجایی که ایمنی در کار از اهمیت بالایی برخوردار می باشد به همین جهت انتخاب صحیح ترین شیوه ی استفاده و نگهداری از دستکش ضد اسید به منظور جلوگیری از بروز جراحات یکی از کارهای ضروری می باشد. اگر در حرفه خود با مواد شیمیایی و اسیدی سر و کار دارید باید بدانید که با مرتکب شدن کوچکترین اشتباه آسیب ها و صدمات جبران ناپذیری به وجود می آیند که باعث می شود تا کارفرما ضرر و زیان های مالی زیادی را متقبل شود. همچنین از نظر روحی و روانی نیز به او صدمه وارد خواهد کرد که این موضوع ایجاب می کند تا شیوه ی استفاده و نگهداری از دستکش ضد اسید به عنوان نخستین گام در رعایت نکات ایمنی در جاهایی به حساب آید که سر و کار آنها با مواد شیمیایی می باشد. توصیه می شود در زمان خرید حتما میزان طول و ضخامت دستکش را درنظر بگیرید.