شرکت های تولید کننده ماسک تنفسی

شرکت های تولید کننده ماسک تنفسی

در زمان گذشته استفاده از ماسک تنفسی مرسوم نبود، اما امروزه به دلیل پیشرفت صنایع و همچنین شیوع ویروس و آلودگی هوا کمتر کسی پیدا می شود که از ماسک استفاده نکند. ماسک های تنفسی مانع از ورود هرگونه ویروس به بدن شده و از دهان و بینی محافظت می کنند. به دلیل شیوع ویروس کرونا شرکت های تولید کننده ماسک تنفسی افزایش یافته اند و در حال حاضر ماسک های تنفسی به وسایل بهداشتی و تجهیزات پزشکی پرکاربرد تبدیل شده اند؛ به گونه ای که در ابتدای شیوع این ویروس در جهان با کمبود ماسک مواجه شدیم.

شرکت های تولید کننده ماسک تنفسی انواع ماسک ها را تولید کرده اند. ماسک های سه لایه که ساده ترین نوع آن بوده و ماسک های N95 که بهترین نوع ماسک تنفسی است که مانع از ورود ویروس به ریه ها می شود. شرکت های تولید کننده ماسک تنفسی اقدام به تولید لوازم بهداشتی مانند ماسک تنفسی، الکل و دستکش در حجم زیاد کرده اند.

شرکت های تولید کننده ماسک تنفسی

بزرگترین تولیدکننده ماسک در ایران

در ایران شرکت های تولید کننده ماسک تنفسی بسیار زیاد هستند. اما اگر بخواهیم بزرگ‌ترین تولید کننده ماسک را معرفی کنیم ، باید از کارخانه تولید ماسک غرب آسیا نام ببریم. این کارخانه در شهرک صنعتی اشتهارد در استان البرز راه اندازی شده و قادر است روزانه چهار میلیون ماسک را تولید و به بازار داخلی عرضه کند. از جمله ماسک های تولیدی این کارخانه، ماسک N95، ماسک سه لایه و نانو می باشد.

در این کارخانه تولیدی ۳۳۰ نفر به فعالیت مشغول هستند و ۱۰۰ میلیارد تومان برای راه اندازی آن هزینه شده و در آن ۴۱ دستگاه ماسک تولید می کنند که از این میزان ۳۱ دستگاه سه لایه زن یا همان ماسک معمولی می باشند، سه دستگاه ماسک N95 و سه دستگاه نیز ضدعفونی‌کننده هستند و ماسک هایی که در این واحد تولیدی ساخت می شوند، در همین کارخانه نیز ضدعفونی و استریل می ‌شوند.

کارخانه تولید ماسک در ایران

در ایران پس از شیوع ویروس کرونا شرکت های تولید کننده ماسک تنفسی افزایش یافتند. در شرکت های تولید کننده ماسک تنفسی اغلب به تولید ماسک های سری N و ماسک سه لایه می پردازند. ماسک های سه لایه از جمله محصولات پرمصرف در جهان هستند که  از پارچه، کش، سیم فلزی و نخ تشکیل شده اند که به جز پارچه مواد دیگر آن به طور وسیعی در کشور تولید می شوند.

کارخانه تولید ماسک در ایران بسیار زیاد است و در استان های مختلف شاهد تولید روزانه چند صد هزار ماسک هستیم. 

شرکت های تولید کننده ماسک تنفسی خارجی

تولید ماسک سه لایه

ماسک سه لایه به عنوان یکی از ماسک های پرمصرف در کشورمان، در شرکت های تولید کننده ماسک تنفسی در حجم بالایی تولید می شود. امروزه ماسک یکی از نیازهای مبرم انسان ها محسوب می شود و در انواع مختلفی بر حسب نیاز افراد به صورت سه لایه، N95 و Kn95 و  غیره تولید می شود.

در تولید ماسک سه لایه نوع جنس، پارچه مورد استفاده و ساختار فیزیکی آن متناسب با شرایط مورد استفاده بایستی به گونه ایی باشد که در مقابل عبور ویروس ها (و دیگر عوامل محیطی) ایمنی لازم را داشته باشد و همچنین تنفس را تحت تاثیر قرار ندهد. چون این عامل نارضایتی فرد و عدم استفاده از ماسک را به دنبال دارد.

در تولید ماسک سه لایه سایز ماسک و فیکس شدن آن بر روی صورت باید مورد توجه قرار گیرد، این ملاک بر اساس استاندارد های از قبل تعیین و به بازار ارائه شده است. برای ساخت ماسک سه لایه می توانید، خط تولید آن را به طور آماده خریداری نموده و یا دستگاه ها را به طور جداگانه و بر طبق بودجه و توان مالی خود مجزا تهیه کنید.

تولیدی ماسک در مشهد

در حال حاضر یکی از نیازهای مبرم جامعه ماسک تنفسی است. با توجه به شرایط کنونی جهان، استفاده از ماسک الزامی می باشد تا به بدین وسیله مانع از ابتلای خود و اطرافیانمان به ویروس شویم.

شرکت های تولید کننده ماسک تنفسی در مشهد اقدام به تولید انواع ماسک های تنفسی کرده اند که منطبق با استاندارد های روز دنیا بوده و بسیار باکیفیت هستند. این ماسک ها می توانند مانع از رد شدن ویروس و ذرات معلق در هوا به ریه های افراد شوند.

ماسک تنفسی سه لایه مشهد در مدل های پرستاری 3 لایه از 2 لایه پارچه 25 گرم و یک لایه پارچه ملت بلون (Melt blown )تشکیل شده است. این ماسک 22 گرم وزن دارد و حالت دهنده بینی استاندارد و ضدعفونی شده است. تولیدات ماسک مشهد به صورت 50 عددی ارائه شده و از سازمان غذا و دارو مجوز دارد.

شرکت های تولید کننده ماسک تنفسی ایرانی

ماسک نفس

ماسک سه لایه جراحی نفس متشکل از یک لایه فیلتر ملت بلون ۱۷ گرم و دو لایه اسپان باند ۲۵ گرم از نوع SSS  می باشد که می تواند انواع باکتری و میکروارگانیسم ها را تا 90 درصد فیلتر کند. ماسک نفس از نوار جانبی بی بافت به عرض ۲۰ میلیمتر برخوردار است که با اتصال بر روی کش ها و ایجاد حالت ارگونومیک دایره ای شکل حین صرف، به قرار گرفتن بهتر ماسک بر روی گونه های شخص مصرف کننده کمک کرده  و نفوذ هوا را به حداقل می رساند.

جمع بندی

برای اینکه بتوانیم سالم بمانیم و به دیگران نیز کمک کنیم تا سالم بمانند، باید از ماسک استفاده کنیم. در حال حاضر شرکت های زیادی هستند که به تولید ماسک تنفسی می پردازند. با استفاده از ماسک می توانیم شاهد کمتر شدن شمار مبتلایان به بیماری باشیم. در ایران شرکت ها و کارخانه های زیادی برای تولید انواع ماسک ها تاسیس شده اند و تاکنون انواع ماسک های سه لایه، ان 95، نانو و غیره را تولید کرده اند.