دستکش ضد برش تا چه حد مقاوم است؟

مقاومت دستکش ضد برش

رعایت اصول ایمنی یکی از مهم‌ ترین مسائلی است که افراد در حین کار باید به آن توجه داشته باشند. رعایت اصول ایمنی از بروز هر گونه اتفاق خطرناک جلوگیری می‌کند و باعث می‌ شود که افراد از آسیب‌ دیدگی ‌های مختلف مصون بمانند. وسایل و تجهیزات زیادی امروزه برای محافظت از افراد در حین کار به وجود آمده‌اند. این تجهیزات باعث می‌ شوند که جان افراد از بسیاری از خطر ها در امان بماند. استفاده از برخی از این تجهیزات امروز در کارخانه‌ ها و کارگاه‌ های مختلف اجباری است و کارفرمایان حتما باید برای نیرو های خود این تجهیزات را تهیه کنند. یکی از این تجهیزات که در بسیاری از کارگاه‌ ها و کارخانه ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، دستکش ضد برش است. در این مقاله ضمن معرفی دستکش ضد برش می ‌خواهیم به این مسئله که دستکش ضد برش تا چه حد مقاوم است بپردازیم.

مقاومت دستکش ضد برش

معرفی دستکش های ضد برش

در ادامه بررسی این مسئله که دستکش ضد برش تا چه حد مقاوم است، لازم است که به معرفی دستکش های ضد برش بپردازیم. بسیاری از کارها به صورت مستقیم با اجسامی تیز و برنده در ارتباط هستند. افراد که در این زمینه های شغلی مشغول هستند، حتما باید در هنگام کار از دستان خود در برابر این اجسام تیز محافظت کنند. بهترین راه محافظت از دستان، استفاده از دستکش های ضد برش است. این دستکش ها به علت ساختار خاصی که دارند دارای مقاومت زیادی در برابر بریده شدن هستند. به همین علت، از این دستکش ها در هنگام کار های خطرناک استفاده می شود. دستکش های ضد برش تنها محدود به یک مدل نیستند و در مدل های مختلفی ساخته می شوند که هر کدام از آن ها دارای مقاومت متفاوتی است. در این مقاله قصد داریم موضوع دستکش ضد برش تا چه حد مقاوم است را درباره انواع مدل های دستکش بررسی کنیم.

کاربرد های دستکش های ضد برش

در ادامه بررسی مطالب مربوط به دستکش ضد برش تا چه حد مقاوم است بد نیست به بررسی این موضوع بپردازیم که این دستکش ها دارای چه کاربرد هایی هستند و در چه زمان های مورد استفاده قرار میگیرند. اولین کاربرد مربوط به این مدل از دستکش ها مربوط به کار با اره برقی است. استفاده از اره برقی دارای ریسک زیادی است. به همین علت در زمان استفاده از آن حتما باید از وسایل ایمنی استفاده کرد. دومین کاربرد متدوال استفاده از این دستکش ها مربوط به کار های کرتبط با برش دادن شیشه است. برش دادن شیشه نیز میتواند منجر به بریدن دست ها شود به همین علت در زمان انجامش حتما باید از دستکش های ضد برش استفاده کرد. کار بعدی که برای انجام آن نیاز به استفاده از دستکش های ضد برش است، جا به جا کردن ورق های فلزی است. این سه مورد مهم ترین کاربرد های این دستکش ها است.

نکات مهم در انتخاب دستکش ضد برش

در ادامه بررسی سوال دستکش ضد برش تا چه حد مقاوم است لازم است که به بررسی این مسئله بپردازیم که در هنگام خرید این دستکش ها باید به چه نکاتی توجه کنیم. برای پاسخ به سوال دستکش ضد برش تا چه حد مقاوم است تنها نمی توان یک پاسخ را در نظر گرفت. مطالبی که در ادامه این قسمت ذکر خواهیم کرد، باعث می شود که مقاومت این دستکش ها بیشتر شود. اولین نکته ای که در انتخاب این دستکش ها باید مد نظر داشت، این مسئله است که حتما باید سایز دستکش کاملا متناسب با اندازه دست شما باشد. انتخاب سایز درست برای دستکش باعث می شود که بتوان راحت تر و بهتر با این دستکش ها کار کرد. نکته بعدی که در انتخاب این دستکش ها باید به آن توجه داشت، این است که حتما باید از دستکشی با مدل مناسب و مربوط به کارتان استفاده کنید.

انتخاب دستکش ضد برش

مقاومت دستکش های ضد برش در برابر وسایل برقی تا چه اندازه است؟

برای افرادی  که در حال مطالعه ی این مقاله هستند و به دنبال پاسخ سوال دستکش ضد برش تا چه حد مقاوم است، هستند ممکن است این پرسش پیش بیاید که، مقاومت دستکش های ضد برش در برابر وسایل برقی تا چه است و آیا این دستکش ها میتوانند از افراد به صورت کامل محافظت کنند. استفاده از دستکش های ضد برش در هنگام استفاده از وسایل برقی همچون اره برقی توصیه می شود. اما این مسئله به این معنا نیست که این دستکش ها می توانند افراد را به صورت کامل از هر آسیبی دور نگهدارند. همچنین برخی از دستگاه های خطرناک و برنده ممکن است در هنگام کار قسمتی از دستکش را به درون دستگاه بکشند و باعث آسیب دیدن دست فرد شوند. مهم ترین نکته در استفاده از این وسایل این است که حتما افراد با تمرکز و حواس جمع به انجام کار بپردازند.

جمع بندی

برخی از مشاغل ممکن است دارای خطرات زیادی از جمله بریدگی باشند. در این مقاله به بررسی سوال دستکش ضد برش تا چه حد مقاوم است و همچنین معرفی دستکش های ضد برش پرداختیم و از جنبه های مختلفی این سوال را مورد بررسی قرار دادیم. آشنایی با پاسخ سوال دستکش ضد برش تا چه حد مقاوم است تا حد زیادی می تواند برای افرادی که میخواهند دستکش کار تهیه کنند مفید باشد. این دستکش ها برای انجام کار های همچون برش دادن شیشه، کار کردن با ورق های فلزی، کار کردن با اره برقی و اره دستی و مواردی از این قبیل بسیار مفید می باشد.