خصوصیات کفش اداری

خصوصیات کفش اداری

مورد توجه قرار دادن خصوصیات کفش اداری به شما این امکان را می دهد تا بتوانید بهترین کفش را متناسب با شغل خود خریداری نمایید، شکی در این وجود ندارد که کفش ها به عنوان مهمترین فاکتور برای کامل شدن استایل خانم ها و آقایان به شمار می آید. اهمیت بالا و نقش مهم همین موضوع باعث شده تا انتخاب بهترین کفش اداری به یکی از دغدغه های اصلی آنها مبدل شود، هنگامی که شما با استفاده از کفش اداری شیک و خاص در جلسات کاری حاضر می شوید اعتماد به نفس شما در برقراری ارتباط با شرکا و کارکنان دیگر افزایش می یابد. این کفش ها در طرح ها و مدل های مختلف تولید و بازار عرضه می شود که اگر شما در مورد خصوصیات کفش اداری مناسب اطلاعات کافی در اختیار داشته باشید می توانید از میان انواع گوناگون مناسب ترین نوع آن را انتخاب نمایید.

خصوصیات کفش اداری

جنس بهترین کفش اداری

یکی از مهمترین خصوصیات کفش اداری این است که جنس آن از چرم باشد، کفش هایی که از این ویژگی برخوردار هستند نه تنها نگهداری از آنها آسان است بلکه در مقایسه با کفش های دیگر نی به راحتی می توان آنها را مورد استفاده قرار داد. علاوه براین قدرت واکس پذیری آنها بسیار بالا بوده و پس از اینکه آنها را تمیز کردید براقیت چشمگیری بر روی سطح کفش به وجود می آید، مهمتر از همه هنگام راه رفتن با آنها احتمال اینکه پاهای شما دچار ساییدگی و تاول شود بسیار کم خواهد بود. یکی از مهمترین نکاتی که باید در مورد کفش های اداری مورد توجه قرار دهید این است که بعضی از آنها در قسمت پشت پا ساییدگی ایجاد کرده و اجازه نفس کشیدن به پاها را نمی دهند، بنابراین جنس چرم به عنوان با کیفیت ترین جنس برای کفش های اداری شناخته شده است.

رنگ مناسب کفش

یکی دیگر از خصوصیات کفش اداری این است که در رنگ های مناسب و جذاب طراحی و تولید می شود، البته باید بگوییم که همه افراد می توانند رنگ کفش را با توجه به سلیقه خود یا اصول شرکت و سازمانی انتخاب نمایند که در آن مشغول به کار می باشند. ولی معمولا رنگ های سیاه و قهوه ای به عنوان متداول ترین رنگ های کفش اداری به شمار می آیند که توسط افراد انتخاب می شوند، لازم به ذکر است که شما می توانید رنگ های دیگر از جمله سرمه ای و یا قهوه ای روشن را نیز انتخاب نمایید و لزومی ندارد که حتما یک رنگ خاص استفاده کنید. به طور کلی از میان رنگ های مختلف کفش های اداری انتخاب رنگ های تیره بهترین گزینه خواهند بود زیرا باعث رسمی و شیک به نظر رسیدن استایل شما می شوند.

پاها در کفش های اداری احساس راحتی می کنند

از دیگر خصوصیات کفش اداری می توان به راحت بودن پاشنه پا در آن اشاره کرد و هنگامی که برای آن اقدام می کنید حتما این ویژگی را مورد توجه قرار داده و از انتخاب کفش های تنگ اجتناب نمایید. چرا که برخلاف باور اشتباه افراد کفش به مرور زمان و با پوشیدن جا باز نخواهد کرد و احساس راحتی کردن پاشنه پا و اندازه بودن آن اهمیت زیادی دارد، اگر کفش اداری انتخابی شما این خصوصیت را ندارد هرگز آن را خریداری نکنید. یکی دیگر از خصوصیات کفش اداری این است که قسمت پشت کفش  پاشنه پای شما را به طور کامل در بر می گیرد و همچنین از لغزش و حرکت کردن آن در کفش جلوگیری می کرد، هنگامی که در حال راه رفتن هستید پاشنه پا از کفش خارج نمی شود و هنگام قرار گرفتن پاها در کفش خم و راست کردن انگشتان پا راحت خواهد بود.

کفش اداری

وزن کفش اداری

اگرچه کارکنان در اداره ها و شرکت ها به انجام دادن کارهای فیزیکی مشغول نمی باشند و شرایط کاری آنها به گونه ای نیست که بخواهند مدت زمان طولانی راه بروند، ولی باید بدانید که حتی هنگام نشستن پشت میز باید کفش های سبک را مورد استفاده قرار دهند. یکی از مهمترین خصوصیات کفش اداری برخوردار بودن آن از وزن سبک و مناسب می باشد، در اداره ها کارکنان مدت زمان زیادی را پشت میزها می نشینند و پاهای خود را از صندلی آویزان می کنند بنابراین پوشیدن کفش های سنگین باعث می شود تا در پاهای خود خستگی شدیدی را احساس کنند. این خستگی پس از گذشت مدت زمان کوتاهی به آسیب های جدی و دردهای غیرقابل تحمل تبدیل می شود، در نتیجه میزان تمرکز و کارایی کارکنان تا حد زیادی کاهش می یابد.

جمع بندی

اگر فکر می کنید که برای کار کردن در اداراه ها، شرکت ها و سازمان ها می توانید هر نوع کفشی را مورد استفاده قرار دهید سخت در اشتباه هستید و باید بدانید که خصوصیات کفش اداری با کفش های دیگر کاملا متفوت است. شرایط کاری تعداد زیادی از افراد ایجاب می کند تا بیشتر از کفش های اداری استفاده کنند، به همین جهت برای این دسته از افراد میزان کیفیت و جنس کفش از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و همیشه به دنبال خرید بهترین نوع آن هستند. برخوردار بودن از جنس چرم، انعطاف پذیری بالا و رنگ مناسب به عنوان مهمترین خصوصیات کفش اداری به شمار می آیند. از آنجایی که جنس چرم دارای زیبایی منحصر به فرد و طول عمر بسیار بالایی می باشد در حال حاضر از میان مدل های مختلف جزء بهترین و با کیفیت ترین کفش های اداری محسوب می شوند.