جنس عینک ایمنی کار

جنس عینک ایمنی کار

جنس عینک ایمنی کار حتما باید در زمان خرید آن مورد توجه قرار گیرد، چرا که هر عینک دارای مدل ها و کاربردهای گوناگونی می باشد، برای مثال در صورتی که شغل شما جوشکاری است نمی توانید از عینک ایمنی آزمایشگاهی و یا عینک های دیگر استفاده نمایید. همه ما می دانیم که چشم انسان به عنوان یکی از مهمترین و حیاتی ترین اعضا به شمار می آید به همین جهت محافظت کردن از چشم در حین کار به ویژه در شغل های فنی مانند جوشکاری ساختمان، نجاری از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. داشتن شناخت کافی نسبت به خطرات تهدید کننده چشم بسیار مهم است بنابراین تمام افرادی که در حرفه های فنی مشغول به کار هستند می بایست جنس عینک ایمنی کار متناسب با شغل خود را انتخاب کرده و مورد استفاده قرار دهند تا بتوانند از وارد شدن آسیب به چشم جلوگیری کنند.

جنس عینک ایمنی کار

آشنایی با عینک ایمنی کار

در حال حاضر عینک ایمنی یکی از پرکاربردترین تجهیزات در انواع شغل ها می باشد که با استفاده از آن سلامت و امنیت چشمان در مقابل نور، مواد شیمیایی، ضربات و ذرات ریز و غیره تضمین خواهد شد. احتمال اینکه کارکنان در محیط کار خود نسبت به محافظت از چشمان بی توجه باشند و یا به آن اهمیتی ندهند بسیار زیاد می باشد، در حالی که رعایت نکات ایمنی و به کار بردن تجهیزات حفاظتی در هر شغلی الزامی است. در صورتی که افراد با این تجهیزات آشنایی داشته باشند برای استفاده از آنها اقدام می کنند، زیرا عدم شناخت کافی نسبت به این تجهیزات باعث می شود تا آنها را مورد استفاده قرار ندهند، پس اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که محافظت کردن از چشم برای شما اهمیت زیادی دارد جنس عینک ایمنی کار را با توجه به شغل خود انتخاب کنید.

بررسی عینک ایمنی کار پزشکی

نور مضر در آزمایشگاه ها و اتاق های معاینه به چشمان متخصصان پزشکی آسیب جدی وارد می کند بنابراین برای اینکه از چشم خود در مقابل اشعه ماوراء بنفش به خوبی مراقبت نمایند باید از عینک کار پزشکی استفاده کنند. یکی از مهمترین ویژگی های عینک های ایمنی پزشکی این است که تابش خیره کننده را کاهش داده و دارای روکش ضد مه، قاب های پلی کربنات با دوام زیاد می باشند و همچنین جنس عینک ایمنی کار از نظر قاب راحت و ایمن است. هنگامی که برای خرید این عینک ها اقدام می کنید کالاهایی را انتخاب کنید که قاب های  آنها لاستیکی و نشکن بوده و از نوار چسبنده به یک سر و یک پد بینی برخوردار می باشد که کاملا بدون لغزش هستند و مطمئن شوید که محصول انتخابی کلیه ویژگی های مذکور را دارد و طراحی آن متناسب با کار پزشکی است.

مشخصات جنس عینک ایمنی کار همه کاره

یکی دیگر از انواع عینک های ایمنی کار می باشد که در صنایع مختلف کاربرد داشته و از چشم در مقابل اشیایی که در حین کار پرتاب می شوند از جمله براده آهن یا خرده چوب به خوبی محافظت خواهد کرد. جنس عینک ایمنی کار عمومی با مواد پلی کربنات بوده و تهیه آن در دامنه وسیعی از لنزهای رنگی با روشنایی گوناگون و دودی یا خاکستری امکان پذیر می باشد این عینک کار عمومی یا همه کاره با یک پد فوم اضافه شده به آن برای بینی در حین استفاده کوچکترین لغزشی را ایجاد نخواهد کرد.  جنس عینک ایمنی کار پلی کربنات از چشم در مقابل اشعه های مضر نور آبی و ماورای بنفش نیز مراقبت می کنند و  براساس میزان شدت نور در اطراف رنگ شیشه آن دگرگون می شود تا زمانی که از محیط داخلی به بیرون می روید نیازی به عوض کردن عینک خود نداشته باشید.

جنس عینک ایمنی کار

کیفیت عینک ایمنی دارای پوشش

این نوع عینک ایمنی به نوع همه کار شباهت بسیار زیادی دارد  ولی دارای محافظ های جانبی و یا لاستیک هایی می باشد که کاملا به صورت می چسبند و سطح فیزیکی آن بالاتر بوده و مانع آسیب دیدن چشم کارکنان در مقابل پرتاب قطعات فلزی، پاشیدن بتن و غیره می شود. جنس عینک ایمنی کار پوشش دار به گونه ای بوده که در مقابل مواد شیمیایی، بخارهای شیمیایی، مایعات و گازها مقاومت بالایی از خود نشان داده و از آسیب دیدن چشم جلوگیری خواهد کرد و تولید و طراحی آن در اندازه های مختلف انجام می گیرد تا کاربران بتوانند مناسب ترین سایز آن را برای صورت خود انتخاب نمایند. مقاومت بالا در مقابل ضربه به عنوان یکی از مهمترین ویژگی های عینک پوشش دار به شمار می آید که نشان می دهد دارای کیفیت بالایی می باشد.

جمع بندی

جنس عینک ایمنی کار یکی از مهمترین عواملی است که باید در زمان خرید آن را درنظر گرفت به دلیل اینکه تولید کنندگان این عینک ها را در جنس ها و انواع مختلف تولید و طراحی می کنند که از نظر کاربرد و ویژگی با یکدیگر متفاوت می باشند. قبل از اقدام برای خرید عینک های ابتدا باید خطراتی که در محیط کار شما وجود دارند را به طور دقیق مورد بررسی قرار داده و آنها را بشناسید تا بتوانید مناسب ترین نوع آن را با توجه به شغل و حرفه خود تهیه کنید. انتخاب باکیفیت ترین جنس عینک ایمنی کار باعث می شود تا از چشمان شما در حین کار و در مقابل صدمات مختلف از جمله مواد شیمیایی، قطعات پرتاب شونده و غیره به خوبی محافظت شود، در حالی که عینک های دارای جنس بی کیفیت از این ویژگی برخوردار نیستند و در حین کار شما را اذیت می کنند.