بهترین ماسک سوپاپ دار

بهترین ماسک سوپاپ دار

یکی از انواع ماسک ها که می تواند شما را در برابر آلودگی ها محافظت کند، ماسک تنفسی سوپاپ دار است. ماسک های سوپاپ دار در دو مدل کاسه ای و تاشو طراحی و عرضه شده اند. بهترین ماسک سوپاپ دار بر طبق تعداد لایه و استانداردهای اروپایی به سه دسته تقسیم می شوند:  FFP1 و FFP2 و FFP3 که هر کدام از این مدل ها بر طبق استانداردهای روز دنیا درصد معینی از ذرات را فیلتر می کنند. همچنین بر اساس استانداردهای امریکایی نیز بهترین ماسک سوپاپ دار به : N99 ( که نشانگر فیلتر ذرات تا 99 درصد ) و N95 ( که نشانگر فیلتر ذرات تا 95 درصد هستند، تقسیم می شوند. ماسک های سوپاپ دار به این صورت عمل می کنند که حین دم سیلیکون داخل سوپاپ بسته شده و هوا به ناچار از لایه های ماسک رد شده و تصفیه می گردد و هنگام بازدم سوپاپ باز شده و هوا از داخل سوپاپ خارج می گردد. در این ماسک ها به وسیله گیره فلزی که بر روی بینی افراد قرار می گیرد، شکاف بین ماسک و صورت افراد را پوشش می دهند. 

ساختار ماسک سوپاپ دار

انواع ماسک های سوپاپ دار

از مدل‌ های استاندارد و رایج ماسک های سوپاپ دار می توان به ماسک N95, ماسک N 99 ، ماسک FFP2 و ماسک FFP3 اشاره کرد. ماسک‌ های سوپاپ دار به عنوان یک پوشش راحت از فرد در مقابل تنفس هر نوع آلاینده‌ ای محافظت می کنند. ماسک سوپاپ دار N95 وظیفه تصفیه ذرات معلق در هوا را به عهده دارد و لایه فیلتر داخلی از یک توری نازک تهیه شده است که دارای الیاف پلیمری بوده و ذرات مضر را فیلتر می‌ کند اما توانایی تصفیه آلاینده‌ های روغنی را ندارد.

ماسک سوپاپ دار نسبت به ان 95 ایمنی بیشتری می دهد، اما نمیتواند آلاینده های روغنی را تصفیه کند. سری ماسک‌ های FFP2 و FFP3 نیز ماسک‌ های تنفسی پیشرفته ای هستند که از یک بخش فیلتر برخوردار بوده و معمولا پزشکان، پرستاران و افراد شاغل در حوزه تخصصی بهداشت، از آن استفاده می کنند.

ساختار ماسک درای سوپاپ

بهترین ماسک سوپاپ دار از پرس التراسونیک ساخته شده است که همین موضوع موجب ایمنی ماسک در مقابل همه آلودگی‌ های محیطی شده‌ است. بهترین ماسک سوپاپ دار از وزن کم و سبکی برخوردار بوده  به راحتی می توان از آن استفاده کرد، چون این ماسک بدون کش بوده و درد در ناحیه گوش ها در آن وجود ندارد، از این رو شما را دچار خستگی و کلافگی نمی کند. بلکه با کشی که گرداگرد ماسک سوپاپ دار را فرا گرفته، به آسانی قابلیت استفاده از آن در مدت زمان طولانی میسر می باشد، بدون اینکه اندکی احساس درد یا ناراحتی نمایید.

تفاوت ماسک سوپاپ دار و بدون سوپاپ

ماسک‌ های N95 و سری FFP در دو نوع سوپاپ‌ دار و بدون سوپاپ ارائه می شوند که بهترین ماسک سوپاپ دار محسوب می شوند. ماسک ‌های سوپاپ‌ دار به اشتباه ماسک های فیلتردار نیز گفته می شوند. این ماسک‌ ها یک دریچه یا سوپاپ در بدنه خود دارند. این دریچه برای آسان سازی خروج هوای بازدمی مورد استفاده قرار می گیرد.

در حقیقت این دریچه به عنوان یک شیر یک طرفه عمل می‌کند. دریچه در حین دم بخاطر فشار هوا مسدود شده و اجازه می‌ دهد که هوای مورد نیاز ریه‌ ها از پارچه ماسک که در حقیقت فیلتر ماسک تلقی می شود, رد شود. این امر موجب فیلتر شدن آلودگی‌ ها از هوا می‌ شود. هنگام بازدم این شیر باز می شود و اجازه خروج آسان بخارات بازدم را می ‌دهد. این عمل برای پیشگیری از تعریق صورت انجام می‌ گیرد. از این رو در تفاوت ماسک‌ های سوپاپ‌دار و بدون سوپاپ گفته می شود که راحتی تنفس تنها تفاوت آنهاست و صرفا برای راحتی در بازدم قرار داده شده است.

بهترین ماسک سوپاپ دار

از این رو ماسک‌ های سوپاپ ‌دار برای محافظت شخص مصرف کننده می باشند و مانع از انتشار آلودگی از سوی شخص مصرف کننده می شوند. نوع و کیفیت سوپاپ تعبیه شده نیز در عملکرد ماسک ‌های سوپاپ دار اهمیت بالایی دارد. چون اگر سوپاپ عملکرد خوبی نداشته باشد، احتمال مسدود بودن مداوم آن وجود دارد. این مسئله موجب حذف کارایی سوپاپ در خروج بخارات در حین بازدم می ‌شود. همچنین اگر به صورت پیاپی باز باشد، محافظت و بازدهی فیلتراسیون بسیار کاهش می یابد. معمولاً سوپاپ ‌های نوع سیلیکونی کیفیت بالاتری دارند و با حداقل گردش هوا حرکت کرده و در زمان دم بسته و در هنگام بازدم باز می شوند. وارسی این امر به راحتی با نفس آهسته مثبت یا منفی در سوپاپ مقدور می باشد.

خرید ماسک سوپاپ دار

بهترین ماسک سوپاپ دار از الیاف درجه یک ساخته شده و بسیار باکیفیت است. به کار بردن سه لایه پارچه کامپوزیت اس ام اس در ساخت ماسک سوپاپ دار آن را در برابر ترشح انواع میکروب‌ ها، باکتری‌ ها و ویروس‌ ها تا حد بالایی ایمن کرده است. بکارگیری پرس التراسونیک در تولید ماسک سوپاپ دار به جای دوخت با نخ باعث ایمنی بیشتر آن در برابر عوامل محیطی شده است. کاربرد راحت و وزن سبک ماسک این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید مدت زمان زیادی را بدون احساس خستگی و کلافگی روی صورت قرار دهید.

جمع بندی

برای سالم ماندن و جلوگیری از ویروس ها، باکتری ها و غیره باید از ماسک استفاده کنیم. ماسک سوپاپ دار یکی از انواع ماسک های موجود است که ایمنی لازم برای جلوگیری از ویروس ها و باکتری ها را دارد. بهترین ماسک سوپاپ دار ماسک های سری N و FFP هستند. این ماسک ها می توانند حداقل تا 95 درصد و حداکثر تا 99 درصد از ورود ذرات معلق به مجاری تنفسی جلوگیری کنند.