بهترین مارک کپسول آتش نشانی

بهترین مارک کپسول آتش نشانی

بهترین مارک کپسول آتش نشانی برندهایی می باشند که نه تنها دارای گواهینامه استاندارد و تاییدیه موسسه استاندارد بوده بلکه از تاییدیه تحقیق های صنعتی کشور ما نیز برخوردار هستند. لازم به ذکر است که این محصول توسط کشورهای گوناگون و با برند های متنوع به بازار عرضه می شوند که بعضی از آنها دارای کیفیت بالایی می باشند، در حالی که برخی دیگر نمی توان استاندارد های لازم را پیدا کرد. در حال حاضر تعداد زیادی از شرکت های ایرانی که در زمینه تولید و عرضه آن به بازار فعالیت دارند استاندارد های ذکر شده را دریافت نموده اند. توجه داشته باشید که منظور از بهترین مارک کپسول آتش نشانی این است که برای تولید و ساخت آن از مواد مرغوب و با کیفیت استفاده شده باشد و همچنین آتش را در کوتاه ترین زمان خاموش کند و قیمت آن از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد.

مهم ترین ویژگی های کپسول آتش نشانی خوب

کپسول آتش نشانی یک نوع دستگاه بوده که با استفاده از آن می توان آتش را خاموش کرد و به عنوان یک خاموش کننده آتش دستی به شمار می آید، همچنین براساس نوع آتش دارای ترکیبات گوناگون از جمله آب، پودر، گاز دی اکسید کربن و بیورسال می باشد. یکی از ویژگی های بهترین مارک کپسول آتش نشانی این است که پودر و متعلقات آن کیفیت بالایی دارد و میزان شارژ آن نیز مناسب می باشد تا در مواقع اضطراری عملکرد مطلوبی داشته باشد. بر روی آن مشخصات کامل کپسول نوشته شده است تا در صورت نیاز مورد استفاده قرار دادن کپسول مناسب برای حریق های گوناگون امکان پذیر باشد. یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های کپسول خوب داشتن بیمه و گارانتی می باشد که برخوردار بودن از این ویژگی باعث می شود تا اگر مشکل خاصی به وجود آمد برطرف کردن آن به راحتی انجام گیرد.

بهترین مارک کپسول آتش نشانی

آشنایی با مرغوب ترین مارک کپسول آتش نشانی

بایوفوم یا بیوفوم جزء بهترین مارک کپسول آتش نشانی محسوب می شود که تولید کنندگان آن در ابعاد گوناگون تولید می کنند و انتخاب آن برای منزل و کارگاه ها و یا کارخانه ها انتخاب مناسبی می باشد. به دلیل اینکه این سیلندرها از مدرن ترین و همچنین به روزترین تکنولوژی در آتش نشانی یعنی فوم بیولوژیکی برخوردار می باشند که مواد بایوفوم را مورد استفاده قرار می دهند، اما در سایر سیلندرها مواد بیوورسال وجود دارد که مزایای بسیار زیاد را به دنبال دارند. بایا سیلندر، خزر سیلندر و روناک نیز باکیفیت ترین کپسول ها هستند که می توان آن ها را برای مکان های گوناگون در ابعاد متنوع به کار برد و این شرکت ها تولید محصولات متنوع و مرغوب توانسته اند در میان برترین مارک ها جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص دهند.

همانطور که اشاره کردیم بایوفوم بهترین مارک کپسول آتش نشانی می باشد که پر شدن آن با آب یا نوعی ماده خفه کننده از جمله دی اکسید کربن انجام گرفته است و با استفاده از آن می توان آتش را با سرعت بالا خاموش نمود. این کپسول ها استوانه های فلزی بسیار محکم می باشند که دوستدار محیط زیست بودن یکی از مهم ترین مزیت های آن است و همچنین قابلیت جلوگیری کردن از شعله ور شدن دوباره سوخت را نیز دارد. آن را می توان برای مدت طولانی و بر روی سوخت های هیدرو کربنی کلاس B مورد استفاده قرار داد، به علاوه در سیستم های فوم ساز و کپسول های فوم به کار گرفت. یکی دیگر از مزایای بایوفوم این است که با استفاده از مواد گیاهی از قبیل روغن کاج استفاده شده و در مقابل بازگشت آتش مقاومت بالایی از خود نشان می دهد.

بهترین کپسول آتش نشانی

نکات مهم در زمان خرید کپسول آتش نشانی

یکی از مهم ترین نکاتی که باید هنگام خرید بهترین مارک کپسول آتش نشانی مورد توجه قرار دهید این است که حتما برند تولیدی و نوع آن را درنظر بگیرید و کپسول متناسب با نیاز خود را انتخاب نمایید. علاوه براین، برای اینکه یک محصول با کیفیت را تهیه کنید بهتر است برخی پارامترها از جمله مکانیزم عملکرد، دمای کاری، جنس و ضخامت بدنه، میزان فشار تست، طول پرتاب، زمان تخلیه و رنگ درون سیلندر را نیز مدنظر داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که بهترین مارک کپسول آتش نشانی در مقابل مهار آتش مقاوم و ماندگاری بسیار بالایی دارد، همچنین طراحی و تولید آن مطابق با استاندارد های سازمان آتش نشانی و با استفاده از مرغوب انجام گرفته است. آنهایی که که توسط سازمان آتش نشانی تایید نشده اند و یا کیفیت بالایی ندارند بدون شک در زمان آتش سوزی عملکرد خوبی ندارند.

جمع بندی
بهترین مارک کپسول آتش نشانی توسط سازمان آتش نشانی مورد تایید قرار گرفته است که از کیفیت بالایی برخوردار می باشند و همچنین گواهینامه استاندارد و تاییدیه موسسه استاندارد را نیز دارا هستند. دقت کردن به برند و نوع آن در زمان خرید بسیار مهم است، در صورتی که کپسول انتخابی تاییدیه سازمانی نداشته باشد و در زمان حادثه عملکرد مناسب و به موقع از خود نشان ندهد هزینه های مالی و جانی بسیار زیادی را به دنبال خواهد داشت. علاوه بر روناک گاز خزر و خزر سیلندر و بایا سیلندر، آریا و پیشرو نیز به عنوان باکیفیت ترین خاموش کننده ها شناخته شده اند. لازم به ذکر است که در حال حاضر خاموش کننده بایوفوم یا بیوفوم به دلیل داشتن کیفیت بالا و ساخت آن با استفاده از مواد مرغوب توجه مصرف کنندگان زیادی را به خود جلب نموده است و یکی از بهترین مارک کپسول آتش نشانی می باشد.