انواع دستکش ایمنی برای چه مشاغلی مناسب است

انواع دستکش ایمنی

انواع دستکش ایمنی برای چه مشاغلی مناسب است یکی از سوالاتی می باشد که برای تعداد زیادی از کارکنان و افراد شاغل پیش می آید و نمی دانند که کدام نوع دستکش کار را برای حرفه و شغل خود انتخاب نمایند. دستکش کار از جمله وسایل ایمنی بسیار مهم می باشد که مورد استفاده قرار دادن آن در کلیه مشاغل الزامی است، به دلیل اینکه دست های کارکنان با استفاده از آن در حین کار دچار هیچ گونه آسیبی نمی شود. اگرچه دستکش ها از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند اما وظیفه اصلی همه آنها محافظت کردن از دست ها در برابر خطرات غیرقابل پیش بینی می باشد. یک دستکش زمانی عملکرد خوبی از خود نشان می دهد که دقیقا با توجه به نوع شغل انتخاب گردد، به همین دلیل است که باید بدانید انواع دستکش ایمنی برای چه مشاغلی مناسب است.

انواع دستکش ایمنی مخصوص جوشکاری

در مبحث انواع دستکش ایمنی برای چه مشاغلی مناسب است باید ذکر کنیم که در حرفه جوشکاری به دلیل وجود جرقه ها و مواد مذاب آسیب های زیادی وجود دارد و به منظور جلوگیری از ریختن آنها بر روی پوست استفاده از دستکش مناسب ضرورت دارد. دستکش ایمنی جوشکاری یکی از انواع دستکش های کار می باشد که طراحی و تولید آن در مدل های گوناگون انجام می گیرد، به طوری که در بازار می توان انواع مختلف آن را با قیمت های متفاوت پیدا کرد. در صورتی که در زمینه حرفه جوشکاری فعالیت دارید بدون شک می دانید که خطرات زیادی سلامتی دست های شما را تهدید می کند، به همین جهت باید پیش از اقدام به کار بهترین دستکش جوشکاری را تهیه نمایید. با پوشیدن یک دستکش جوشکاری خوب می توانید از دست و انگشتان خود محافظت کنید همچنین کارها را به درستی انجام دهید.

انواع دستکش ایمنی

استفاده از دستکش کار ضد برش در صنایع مختلف

برای اینکه بدانید انواع دستکش ایمنی برای چه مشاغلی مناسب است باید ابتدا از خطرات شغل و حرفه خود اگاه شوید تا آن را متناسب با حرفه خود انتخاب نمایید، در غیراین صورت سلامتی دست ها و انگشتان شما در حین کار به خطر انداخته می شود.. تعداد زیادی از کسانی که در صنایع سنگ، چوب و فلزات مشغول به کار هستند به طور معمول با ابزارهایی کار می کنند که سایشی و برشی می باشند و این افراد حتما باید دستکش های ضد برش را مورد استفاده قرار دهند. دستکش های کار ضد برش در بازار با سطح های متفاوت مقاومت در مقابل برش موجود می باشند که برای انتخاب مناسب ترین نوع آن توصیه می شود نوع اجسام تیزی که با آنها کار می کنید را شناسایی کرده و سپس یک دستکش ضد برش استاندارد را تهیه نمایید.

دستکش کار آتش نشانی

در موضوع انواع دستکش ایمنی برای چه مشاغلی مناسب است باید گفته شود که دستکش کار آتش نشانی برای محافظت از دست ها در برابر حرارت طراحی و تولید شده اند. به دلیل مرتبط بودن این شغل با آتش جنس آنها به گونه ای می باشد که مانع سوختن دست ها می شود همچنین مواد مورد استفاده در دستکش کار آتش نشانی در مقابل حرارت و آتش مقاومت بالایی از خود نشان می دهد. یکی از مهم ترین ویژگی دستکش کار آتش نشانی این است که مچ بند دارند و پوشش آنها خیلی راحت و آسان می باشد و به افراد این امکان را می دهد تا با پوشیدن آن از دست های خود در برابر صدمات ناشی از آتش سوزی به بهترین شکل ممکن مراقبت نمایند. اگر نمی دانید انواع دستکش ایمنی برای چه مشاغلی مناسب است پیش از خرید حتما مشخصات و کاربرد محصول انتخابی را شناسایی کنید.

انواع دستکش ایمنی کار چرم و کاربردهای آن

به طور معمول بیشتر افراد هنگامی که برای خرید دستکش کار اقدام می کنند در مورد اینکه انواع دستکش ایمنی برای چه مشاغلی مناسب است آگاهی کامل ندارند و همین موضوع باعث می شود تا محصولی را خریداری کنند که مناسب با حرفه آنها نیست. به همین جهت داشتن شناخت کامل نسبت به دستکش های کار و همچنین کاربردهای آنها به منظور جلوگیری از بروز صدمات و محافظت از دست ها در حین کار از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. دستکش چرمی یکی دیگر از متداول ترین انواع دستکش های کار می باشد که برای مشاغل گوناگون از قبیل فعالیت های ساختمانی، نجاری، ریخته گری، لحیم کاری، برش کاری و غیره به کار گرفته می شود. علاوه براین برای شغل های باغبانی و جوشکاری و کلیه مشاغل که با جرقه، فلزات مذاب و براده ها سر و کار دارند نیز از آنها استفاده می شود.

انواع دستکش ایمنی کار

جمع بندی
در صورتی که بدانید انواع دستکش ایمنی برای چه مشاغلی مناسب است به راحتی و در کوتاه ترین زمان ممکن می توانید دستکش کار متناسب با حرفه خود را تهیه نمایید. دستکش کار به عنوان یکی از مهمترین و ضروری ترین تجهیزات در کلیه مشاغل از جمله جوشکاری، برشکاری، نجاری، باغبانی، آتش نشانی و غیره برای محافظت کردن از دست ها به شمار می آید. در حال حاضر مراکز و فروشگاه های زیادی هستند که در زمینه تویع و فروش انواع مختلف دستکش ها به دو صورت حضوری و آنلاین به بازار فعالیت دارند. خوب است بدانید که اکثر مراکز فروش اینترنتی راهنمایی های لازم را در مورد اینکه انواع دستکش ایمنی برای چه مشاغلی مناسب است را ارائه می دهند و در زمینه انتخاب بهترین محصول به شما کمک خواهند کرد تا بتوانید بهترین و مناسب ترین دستکش را با توجه به شغل خود خریداری کنید.