انواع جعبه کمک های اولیه مسافرتی

انواع جعبه کمک های اولیه مسافرتی

انواع جعبه کمک های اولیه مسافرتی به عنوان یکی از ضروری ترین و اصلی ترین لوازم سفر به شمار می آید که هنگام رفتن به سفر در صورت بریدن دست ها، زمین خوردن و به وجود آمدن زخم بر روی سطح بدن با استفاده از آن می توان این آسیب ها را درمان کرد. در صورتی که قصد سفر رفتن با یک گروه طبیعت گری یا تور را دارید کلیه تجهیزات مورد نیاز توسط لیدرها برای تیم فراهم خواهند شد، ولی کسانی که می خواهند به تنهایی سفر کنند می بایست خودشان برای گردآوری جعبه کمک های اولیه اقدام نمایند. اینکه چه اقلامی در داخل این جعبه وجود دارند و همچنین مناسب بودن وزن آن از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و افراد هنگام تهیه انواع جعبه کمک های اولیه مسافرتی باید اطمینان حاصل کنند که همه وسایل مورد نیاز در آن وجود دارد.

انواع جعبه کمک های اولیه مسافرتی

اقلام درون جعبه کمک های اولیه مسافرتی

همانطور که قبلا اشاره کردیم جعبه کمک های اولیه مسافرتی یکی از وسایل ضروری و مهم سفر می باشد که امروزه توزیع و فروش آن در انواع مختلف انجام می گیرد تا مسافران با تهیه آن می توانند در برابر حادثه ها و اتفاقات گوناگون که ممکن است در طول سفر رخ دهند آمادگی لازم را پیدا کنند. به طور کلی همه افراد و کسانی که مدام در حال سفرهای طولانی و یا کوتاه مدت هستند باید یکی از انواع جعبه کمک های اولیه را به همراه خود داشته باشند و قبل از استفاده از داروها می بایست با میزان و نحوه مصرف آنها آشنا باشند. مهمترین محتویات این جعبه ها شامل محلول بتادین، الکل سفید یا ضد عفونی کننده، محلول آمونیاک یا محرک تنفسی، ژل سوختگی، باند، پماد گزیدگی حشرات، پماد سوختگی، قرص ضد تهوع، قرص آنتی هیستامین، قرص ضد سرما خوردگی، آسپرین، بروفن می شود.

نحوه انتخاب جعبه کمک های اولیه مسافرتی

تعداد زیادی از کسانی که به طبیعت و فضای باز علاقه دارند برای اینکه مطمئن شوند کلیه وسایل ضروری را با خود به همراه دارند یکی از انواع جعبه کمک های اولیه مسافرتی که به شکل بسته های آماده می باشند را خریداری می کنند. چرا که این جعبه های آماده در مقایسه با جمع آوری کردن لوازم به صورت تک تک و جداگانه از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می باشد و البته افرادی که قصد تهیه انواع جعبه کمک های اولیه مسافرتی را دارند باید هنگام انتخاب آن یک سری نکات را مورد توجه دهند. یکی از مهمترین نکات این است که لوازم درون جعبه برای چند نفر از مسافران کافی است و باید دوری یا نزدیکی مقصد سفر و نوع سفر را نیز درنظر بگیرید که در درون توضیحات هر جعبه می توانید متوجه شوید که آن برای سفرهای چند روزه مناسب است.

انتخاب جعبه کمک های اولیه مسافرتی

مهمترین نکات و فاکتورهای جعبه کمک های اولیه مسافرتی

انواع جعبه کمک های اولیه مسافرتی را همیشه در جایی قرار دهید که دور از دسترس کودکان باشد و از آن در دمایی بین 2 الی 30 درجه سانتی گراد نگهداری کنید و همچنین کارت یا دفترچه بیمه خدمات درمانی خود و کسانی که همراه شما هستند را در داخل جعبه بگذارید. در صورتی که شما و یا افراد دیگر به بیماری خاصی از جمله آلرژی، مشکلات قلبی و غیره مبتلا هستند حتما داروها و تجهیزات مورد نیاز را به همراه داشته باشید تا در طول سفر مجبور نشوید زمان زیادی را برای پیدا کردن داروخانه و یا داروی مورد نظر صرف کنید. اگر قصد دارید به دشت ها و سواحل یا مناطق گرم و مرطوب سفر کنید اطمینان حاصل کنید که در داخل جعبه کمک های اولیه مسافرتی قرص های ضد حساسیت و ضد تهوع و پماد گزیدگی حشرات  وجود دارد.

اهمیت استفاده از کمک های اولیه

همه ما می دانیم که هر ساله تعداد زیادی از افراد بر اثر حوادث و بلاهای مختلف در سفر جان خود را از دست می دهند و از آنجایی که گروه امدادرسانی فورا در محل حادثه حاضر نمی شوند و بعضی از مواقع شاید به امدادرسانی در جای دیگر مشغول باشند بهترین راهکار تهیه تجهیزات مناسب می باشد. در واقع باید گفته شود که داشتن مناسب ترین تجهیزات و همچنین آموزش استفاده از آنها به عنوان موثرترین روش های آمادگی در مقابل حوادث و اتفاق های گوناگون سفر به شمار می آید که جعبه کمک های اولیه مسافرتی از جمله این تجهیزات می باشد. در داخل انواع جعبه کمک های اولیه مسافرتی داروها و لوازم ضروری موجود است تا در صورتی که حادثه ای رخ داد و قبل از اینکه پرسنل اورژانس به محل حادثه برسند بتوانید از آنها استفاده کنید.

جمع بندی

انواع جعبه کمک های اولیه مسافرتی شامل اقلامی یکی از لوازم ضروری و مهم سفر می باشد که اگر افراد بدون داشتن آن برای مسافرت های طولانی یا کوتاه مدت اقدام نمایند ممکن است با مشکلات و آسیب های جانی بسیار جدی روبرو شوند. اگرچه سفر قسمت مفرح و خاطره انگیز زندگی همه ما به حساب می آید اما گاهی اوقات یک اتفاق آن را به بدترین خاطره تبدیل خواهد کرد بنابراین با آمادگی داشتن قبل از سفر امکان جلوگیری از بروز اتفاقات تلخ تا حد قابل توجهی امکان پذیر می باشد. یک جعبه کمک های اولیه مسافرتی شامل داروها و لوازمی می شود که هر فردی در طول سفر برای حفظ سلامتی و پیشگیری از حوادث ناگوار به آنها نیاز دارد و افراد هنگام سفر باید یکی از انواع جعبه کمک های اولیه مسافرتی را با توجه به نوع سفر و همراهان خود انتخاب کنند.